• 1. W dziale dokumenty znajdują się procedury postępowania w sytuacjach trudnych

2. Informacja

W związku z wytycznymi Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie  w sprawie obowiązkowych działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w szkole pragniemy Państwa poinformować, że w szkole są opracowane i obowiązują procedury bezpiecznego zachowania się w szkole i poza nią . Uczniowie wiedzą, że w każdej sytuacji mogą zgłosić się do wychowawcy, innego nauczyciela lub dyrektora i poprosić o pomoc. Na bieżąco prosimy Państwa o zgłaszanie problemów i staramy się je rozwiązywać wspólnie z Państwem. Aby wzmocnić współpracę pomiędzy szkołą, a Państwem rodzicami funkcjonuje „Anonimowa skrzynka  na sygnały”, do której mogą  być zgłaszane od Państwa różnego rodzaju uwagi lub problemy wymagające natychmiastowego rozwiązania.

W naszej szkole:

- dbamy o bezpieczeństwo,

- reagujemy w sytuacjach kryzysowych (sytuacja kryzysowa jest to zbieg zdarzeń, okoliczności i zachowań, które zakłócają  normalny tryb funkcjonowania państwa, społeczności, jednostki. Zdarzenia te następują  nagle i nieoczekiwanie)  ,

- dbamy o dobry  klimat w szkole,

- przeciwdziałamy uzależnieniom,

- promujemy zdrowy styl życia,

- chronimy środowisko,

- wspólnie z rodzicami opracowaliśmy program wychowawczo – profilaktyczny szkoły, który jest realizowany w szkole,

- promujemy bezpieczeństwo w sieci zarówno wśród dzieci, jak i Państwa, czemu poświęcone były spotkania ze specjalistami w tej dziedzinie.