• DZIEŃ POSTACI FILMOWEJ I BAJKOWEJ
          • DZIEŃ POSTACI FILMOWEJ I BAJKOWEJ

          • W dniu 31.05.19 szkole w Zespole Szkół Publicznych w Milczy odbył się „Dzień postaci filmowej i bajkowej”. Uczniowie wszystkich klas oraz przedszkolaki brali udział w uroczystej akademii z okazji Gali strojów filmowych i bajkowych. Przedstawiciele klas od IV SP do III G przygotowywali strój dowolnie wybranej postaci, dodatkowym zadaniem było zaprezentowanie charakterystycznych cech wyglądu i charakteru postaci. Jako pierwsza zaprezentowała się klasa IV; Łucja Fil jako kot w butach zachwyciła swoimi długimi pazurami i dużym kapeluszem. Opisu postaci dokonała Maja Kijowska przebrana za czarnego kotka. Uczniowie klasy V przygotowali przebranie Pipi, a w jej rolę wcieliła się Martyna Kijowska, postać opisała Jagoda Przybylska. Atutem Pipi były sterczące warkoczyki i koń, którego
             z łatwością podnosiła do góry. Dominik Stapiński, uczeń klasy VI ,pojawił się jako groźna małpa, ale już po chwili stał się łagodny i rozdawał młodszym dzieciom banany. Uczniowie klasy VII zaprezentowali główną bohaterkę książki pt.”Złodziejka książek”, w jej postać wcieliła się Katarzyna Wojtaszko, która miała strój charakterystyczny dla młodych dziewczyn z okresu II wojny światowej. Opisu postaci dokonał Szymon Penar. W postać Kubusia Puchatka wcieliła się Amelia Koczera (kl.VIII), jej duży brzuszek i słoik miodu bardzo zainteresował maluchy z przedszkola. Na koniec naszej gali pojawiła się Smerfetka, postać tą przygotowała Julia Kijowska (kl.III G), a charakterystyki postaci dokonała Wiktoria Bednarz.

            Dodatkową atrakcją dnia była propozycja przebrania się za wybraną postać bajkową lub ubranie kolorowych skarpet. Po obradach Jury, wybranego spośród uczniów, wręczono statuetki z I Gali strojów bajkowych i filmowych. Otrzymali je :

            I miejsce – Julia Kijowska kl. III G (Smerfetka),

            II miejsce – Martyna Kijowska kl.V (Pipi),

            III miejsce – Amelia Koczera kl.VII (Kubuś Puchatek)

            Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w przygotowanej imprezie, spotkania tego typu sprawiają, że czas spędzony w szkole wspominają jako okres nie tylko wytężonej pracy, ale również śmiechu i zabawy. Gratulujemy pomysłu i wspaniałej organizacji Pani Edycie Gryzowskiej- opiekunowi Samorządu Uczniowskiego.

             

             

             

             

             

        • KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO ROZSTRZYGNIĘTY
          • KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO ROZSTRZYGNIĘTY

          • W dniu 21 maja w naszej szkole rozstrzygnięty został konkurs z języka angielskiego „The Master of Tiger”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III szkoły podstawowej, miał formę pisemną i obejmował znajomość słownictwa z klas I-III. Dzieci bardzo chętnie sprawdziły swoje zdolności i umiejętności językowe. Zmagania naszych uczniów miały na celu rozwijanie ciekawości językowej i pogłębienie wiedzy w zakresie słownictwa na bazie kolejnych części podręcznika „Tiger”.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce: Dominik Suwała i Amelia Kijowska z klasy III
            II miejsce: Dawid Maciejowski z klasy II
            III miejsce: Aleksandra Kijowska z klasy II

             

            Na zakończenie Pani Dyrektor oraz organizatorki – nauczycielki języka angielskiego Ewelina Smerecka i Maria Zmarz wręczyły zwycięzcom dyplomy oraz nagrody rzeczowe. 

            22 maja pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzyszkolnym konkursie języka angielskiego i niemieckiego organizowanym w Zespole Szkół w Besku. Dwoje uczniów z kl. 8 pisało test ze znajomości j. niemieckiego, a jeden ósmoklasista i dwoje szóstoklasistów zmagało się z testem z j. angielskiego. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, wzięło w nim udział ponad 70 uczestników. Niełatwo było zdobyć punktowane miejsca, ale można było zdobyć doświadczenie i poznać kolegów z innych szkół.

        • MAJÓWKA  PRZY  KAPLICZCE
          • MAJÓWKA PRZY KAPLICZCE

          • Wieczorem 19 maja 2019 r. o godzinie 19.00 rozpoczęła się uroczysta Majówka przy kapliczce z 1904 roku przy Zespole Szkół Publicznych w Milczy. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością : Pan Jan Pelczar- starosta powiatu krośnieńskiego, Pan Daniel Piwowar- radny powiatu krośnieńskiego, Pan Grzegorz Wołczański- z-ca burmistrza Gminy Rymanów, Pan Józef Kijowski- radny Rady Miejskiej w Rymanowie, Pan Mariusz Prajzner- sołtys wsi Milcza i Pani Maria Przybylska- przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Milczy. Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły –Beata Kozerska-Szewczyk od powitania zaproszonych gości i wszystkich zebranych . Następnie przedstawiła rys historyczny kapliczki  i podkreśliła, że odrestaurowanie kapliczki i przywrócenie jej pierwotnego wyglądu jest podsumowaniem  obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę zaplanowanych przez społeczność szkolną . Kolejnym etapem było poświęcenie kapliczki przez ks. proboszcza  Józefa Niezgodę. W dalszej części uczniowie recytowali wiersze i śpiewali okolicznościowe pieśni . Również Panie z Koła Gospodyń przygotowały na to spotkanie pieśni, a Pani Maria Przybylska przeprowadziła modlitwę za zmarłych. Zebrani wspólnie śpiewali i włączali się do modlitw. Majówka przebiegła w miłej atmosferze, a kapliczka upiększa teren przy szkole
             i  przypomina 115 lat z historii Milczy. Na zakończenie spotkania dyrektor podziękował wszystkim za obecność, a przedstawicielom OSP w Milczy za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestniczących w spotkaniu przy kapliczce.

        • I Międzyprzedszkolny turniej tańca
          • I Międzyprzedszkolny turniej tańca

          • PIERWSZY MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ TAŃCA 
            „ROZTAŃCZONE PRZEDSZKOLAKI”  W  PRZEDSZKOLU W MILCZY.

            Dnia 16 maja 2019 roku w Przedszkolu w Milczy odbył się pierwszy  konkurs taneczny pod hasłem „Roztańczone Przedszkolaki”. Naszym konkursem chcieliśmy nawiązać do  Międzynarodowego Dnia Tańca -  święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Międzynarodowy Dzień Tańca ustanowiono dla zwrócenia uwagi na to, że ludzie łączą się w pokoju
             i przyjaźni przez taniec. Celem konkursu było rozwijanie pasji i zainteresowań tanecznych dzieci, zaprezentowanie dorobku zespołów szerszej publiczności, popularyzacja i upowszechnianie tańca jako aktywnego spędzania czasu wolnego, integracja lokalnych przedszkoli.

            Konkurs przeznaczony był dla dzieci 3-4 oraz 5-6 letnich. Ze swoimi tańcami zaprezentowały się dzieci z takich przedszkoli jak: „Wesołe Maluchy” w Milczy,” Rozśpiewane Przedszkolaki” z Klimkówki, „Iskierki” z Wróblika Szlacheckiego oraz „Papużki” z Królika Polskiego.W grupie dzieci starszych  „Biedroneczki z przedszkola w Króliku Polskim, „Owocowy rock” z przedszkola w Klimkówce, „Stokrotki” i „Smoki” z przedszkola we Wróbliku Szlacheckim  oraz „Tik – Tak ” z Milczy.

            Wszystkim tańcom bacznie przyglądało się nasze jury, w skład którego wchodzili:

            1.Pan Grzegorz Wołczański  z - ca Burmistrza Gminy Rymanów – przewodniczący,

             2.Pani Maria Przybylska –  emerytowana wieloletnia dyrektorka przedszkola, obecnie przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Milczy,

            3.Pani Alina Pulnar – pracownica GOK w Rymanowie, wieloletnia instruktorka tańca.

                     Jury podczas oceny grupy tanecznej brało pod uwagę choreografię, dobór muzyki
             i stroju, wykonanie, ogólny wyraz  artystyczny.

                        Na otwarcie konkursu swój taniec zaprezentowały  formacje taneczne, które działają
            w szkole w Milczy i prowadzone są przez p. Dorotę Skibę od kilku lat. Niektóre osoby, które rozpoczynały przygodę z tańcem w przedszkolu, kończą w tym roku edukację szkolną. Jednak pasja do tańca, która została zapoczątkowana właśnie w przedszkolu była z nimi przez wszystkie te lata i mamy nadzieję ,że będzie nadal w nich trwać.  Były to grupy taneczne „Stars” oraz „Happy Girls”.

                     W przerwie miedzy obradami Jury dzieci z wszystkich przedszkoli udały się wspólnym pociągiem  na środek sali, aby razem zatańczyć, pobawić się oraz zapoznać się z dziećmi z innych przedszkoli. Najmłodsi mogli  w kąciku plastycznym z pomocą  starszych koleżanek  malować kredkami, odbijać pieczątki oraz wykonać magiczny tatuaż.

            Następnie mali uczestnicy konkursu tym samym pociągiem  udali się  na trybuny, gdzie otrzymali słodki upominek. Po  obradach jury  ogłosiło wyniki konkursu .

            Przyznano dwa wyróżnienia specjalne oraz sześć wyróżnień.

            W grupie dzieci młodszych wyróżnienie specjalne otrzymały:

             „Papużki” z Królika Polskiego za  taniec „Mini Disco”.

            Wyróżnienia otrzymały :

            „Nutki”z Milczy za taniec „Czekolada”, „Rozśpiewane przedszkolaki” z Klimkówki za taniec „Małe czerwone jabłuszko,” „Iskierki”za taniec „Hafanana”.

            W grupie dzieci starszych wyróżnienie specjalne otrzymały:

             „ Biedroneczki” z Królika Polskiego za „Taniec Kwiatów”.

            Wyróżnienia otrzymały :
            „Owocowy rock” z  Klimkówki za taniec pod tytułem „Rock”,   „Smoki” i „Stokrotki”
            z  Wróblika Szlacheckiego za dwa tańce  „Taniec Śnieżynek” oraz „Taniec z kapeluszami” , „Tik – tak”
            Milczy, która wykonała  taniec „Kalinka”.

             

            Biorący udział w tym roztańczonym konkursie byli świetnie przygotowani. Zaprezentowali się
            w pięknych strojach podkreślających tematykę tańca i utworu muzycznego. Wszystkim grupom serdecznie gratulujemy udanych występów, a Paniom dziękujemy za wspaniałe przygotowanie swoich wychowanków.

            Serdeczne podziękowania kierujemy  również na ręce sponsorów, dzięki którym  dzieci otrzymały piękne nagrody oraz poczęstunek, a Pani Dorocie Skibie- wychowawczyni z Przedszkola w Milczy za pomysł , przygotowanie i organizację turnieju.

             

             

             

        • Pasowanie na czytelnika
          • Pasowanie na czytelnika

          • Dnia 9 maja odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Do niezwykłej krainy książek wprowadziły młodszych kolegów uczennice klasy VII. Przygotowały one krótką inscenizację, w którą zaangażowały przyszłych czytelników. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i sam fakt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładkę do książki. Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.