• WYCIECZKA W BIESZCZADY

• 24.09.2019r. uczniowie klasy VIII i VII : Marzena Szafran, Sara Buczek, Amelia Polańska i Gabriel Szlemp uczestniczyli w wycieczce w Bieszczady. Wyjazd zorganizowany był przez GOK w Rymanowie i stanowił element przygotowań do konkursu ekologicznego. Młodzież na terenie nadleśnictwa Baligród zetknęła się z kilkoma  formami ochrony przyrody: pomnikiem przyrody , rezerwatem przyrody i ochroną gatunkową. Na szlaku uczniowie zobaczyli gołoborza, odpoczywali nad strumykiem. Na zakończenie podczas pieczenia kiełbasy opowiadali o poszukiwaniach diamentów górskich w potoku  i kamieniołomie. Niektórzy uczniowie przywieźli małe kawałki  diamentów jako pamiątki.

• „ Bezpieczna droga do szkoły”

• 20.09. naszą szkołę odwiedzili policjanci, asp. Piotr Pawłowski i sierż. sztab. Łukasz Jaworski, z Posterunku Policji w Iwoniczu Zdroju. Funkcjonariusze kolejny raz przeprowadzili dla dzieci z klas I – III pogadankę w ramach akcji „ Bezpieczna droga do szkoły”. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali o tym, jak poruszać się po drodze, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły, a po zajęciach wrócić do domu. Policjanci przypomnieli
            o podstawowych zasadach obowiązujących w ruchu drogowym: jak zachować się na przejściu dla pieszych, jak prawidłowo przekraczać jezdnię i poruszać się po niej w przypadku braku chodnika. Zwrócili uwagę jak ważne jest noszenie emblematów odblaskowych, zwłaszcza po zmroku. Poruszyli również problem bezpiecznej jazdy rowerem oraz konieczności zapinania pasów i korzystania z fotelika podczas jazy samochodem.

Za udzielenie cennych rad i wskazówek bardzo serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że wiedza, którą dzieci otrzymały sprawi, iż będą świadomymi uczestnikami ruchu drogowego, a tym samym zwiększy się ich bezpieczeństwo.

• Okulary dla Afryki.

• III Ogólnopolska zbiórka okularów "Okulary dla Afryki"

Zachęcamy wszystkich do wsparcia akcji.

Wszelkie informacje można uzyskać za pośrednictwem Szkolnego Koła Wolontariatu.

• 80. rocznica wybuchu II wojny światowej.

• "Pamięć i przestroga" - pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły uczcili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W montażu śłowno - muzycznym, który odbył się 19. 09. 2019r., przypomniano najważniejsze fakty dotyczące ataku Niemiec i ZSRR na Polskę. Uczczono minutą ciszy wszystkie ofiary II wojny światowej.

• PRZEWODNICZĄCY SAMORZĄDU SZKOLNEGO WYBRANY!

• 10 września 2019r. odbyły się wybory przewodniczącego SU. Czworo kandydatów prezentowało swoje programy na forum szkoły i walczyło o głosy koleżanek i kolegów. Gabriel Szlemp pokonał dziewczęta i został Przewodniczącym SU ZSP w Milczy.

Skład SU:

Gabriel Szlemp – Przewodniczący

Katarzyna Wojtaszko – Zastępca przewodniczącego

Amelia Polańska – Skarbnik

Sara Buczek – Sekretarz

Gabrielowi gratulujemy zwycięstwa, a całemu zarządowi życzymy świetnych pomysłów i zaangażowania w pracy na rzecz uczniów i szkoły.

• NARODOWE CZYTANIE W SZKOLE

• 6 września 2019 roku w ZSP w Milczy miało miejsce 8. Narodowe Czytanie, którego motywem przewodnim były polskie nowele. Uczniowie klasy VIII przeczytali fragmenty ośmiu nowel, które zostały wybrane na tegoroczne czytanie. Były to:

1. Dobra pani – Elizy Orzeszkowej

2. Dym – Marii Konopnickiej

3. Katarynka – Bolesława Prusa

4. Mój ojciec wstępuje do strażaków  (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulza

5. Orka – Władysława Stanisława Reymonta

6. Rozdziobią nas kruki, wrony… - Stefana Żeromskiego

7. Sachem – Henryka Sienkiewicza

8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryka Rzewuskiego

Cała społeczność szkolna uczestniczyła w tym przedsięwzięciu. Mamy nadzieję, że uczniowie zaciekawią się utworami, których fragmenty słyszeli i przeczytają je w całości.

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

• W poniedziałkowy ranek 2 września 2019 roku, cała społeczność szkolna zebrała się przed szkołą, skąd wyruszyliśmy wspólnie z pocztem sztandarowym na mszę św. do parafialnego kościoła. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęło się w szkole o godzinie 9. Po odśpiewaniu hymnu, pani dyrektor powitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególne powitanie skierowane było do rodziców i uczniów z klasy I, którzy rozpoczną naukę w naszej szkole. Uczniowie poznali swoich wychowawców oraz numery sal lekcyjnych. Po części oficjalnej odbyło się pożegnanie pani Alicji Dudek, która przechodzi na emeryturę. Uczniowie z byłej klasy pani Ali, w krótkim i wzruszającym montażu słowno – muzycznym pożegnali swoją wychowawczynię. Następnie dyrektor szkoły zwróciła się do przyszłej emerytki, dziękując jej za wieloletnią, rzetelną pracę i czas poświęcony szkole. Życzyła jej uśmiechu i radości oraz spełnienia marzeń, na które nie miała czasu pracując. Także rodzice uczniów klasy III nie szczędzili słów wdzięczności za pracę pani Dudek, włożoną w wychowanie i naukę ich dzieci. Do podziękowań i życzeń włączyli się również przedstawiciele Rady Rodziców.

• Świetlica szkolna

• Godziny pracy świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2019/2020.

Świetlica szkolna  czynna jest od poniedziałku do piątku.

1.  Poniedziałek 11:35 – 15:35
            2.  Wtorek 12:35 – 15:35
            3.  Środa 12:35 – 15:05
            4.  Czwartek 11:35 – 15:05
            5.  Piątek 12:35 – 15:05

Przyjęcia uczniów do świetlicy dokonuje się wyłącznie na podstawie pisemnego wniosku rodziców/prawnych opiekunów dziecka na karcie zapisu dziecka do świetlicy.

Wzory karty zapisu i pobytu dziecka do świetlicy są dostępne na stronie internetowej szkoły, sekretariacie lub u wychowaców klas I - IV.

Wszystkich rodziców zainteresowanych zgłoszeniem dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2019/2020 prosimy o wypełnienie i złożenie u wychowawców świetlicy poniższych dokumentów:

KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_SWIETLICY_SZKOLNEJ_2019-2020.pdf

Karta_pobytu_dziecka_w_swietlicy.pdf