• GRALIŚMY Z WOŚP

• 12 stycznia, podczas 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy młodzież z Zespołu Szkół Publicznych w Milczy przeprowadziła zbiórkę pieniędzy na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W kwestowaniu wzięło udział 13 uczniów z naszej szkoły. Dzięki otwartym sercom mieszkańców Milczy i zaangażowaniu młodzieży i nauczycieli udało się zebrać kwotę 1697,50 zł. Dziękujemy

• GRUPA REKONSTUKCYJNA

• 10 stycznia 2020 roku, w Zespole Szkół Publicznych w Milczy odbyła się nietypowa lekcja historii. Odwiedziła nas grupa rekonstrukcyjna.

Mogliśmy obejrzeć mundury, hełmy oraz amunicję. Niektórzy mieli okazję przymierzyć strój typowego żołnierza. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na pytania i wykonywali różne zadania. Wykazali się wielką wiedzą na tematy ogólno wojenne
             i byli bardzo zaangażowani w lekcję. Uczniowie  mogli zobaczyć też, na czym polegała praca sanitariuszki, jak przygotować maskę gazową i jak wyglądała musztra w wojsku. Po całym pokazie zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia.

Bardzo dziękujemy grupie rekonstrukcyjnej za odwiedziny i mamy nadzieję, że spotkamy się z nimi w przyszłym roku.

Katarzyna Wojtaszko

• FERIE!!!

• Przypominamy, że ferie trwają od 13.01.2020r. do 24.01.2020r. W tym czasie, zgodnie z zapowiedzią będą prowadzone zajęcia sportowe dla uczniów szkoły podstawowej, natomiast dyżur feryjny w przedszkolu będzie organizowany od 13.01.2020r. do 17.01.2020r. w godzinach od 8.00 do 13.00. Na zabawę choinkową zapraszamy 29 stycznia - dzieci młodsze, przedszkolne i uczniów klas I - III od 14.30 do 16.30, natomiast uczniów starszych klas od 16.30 do 19.00. Dzień Babci i Dziadzia będziemy świętować 14 lutego. Wszystkim uczniom życzymy udanych  ferii zimowych i dobrego wypoczynku. Dyrekcja.

• Szkolny konkurs na kartkę świąteczną z życzeniami w j. angielskim lub niemieckim

• W tygodniach przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole został ogłoszony konkurs na kartkę świąteczną z życzeniami w j. angielskim lub niemieckim. Wpłynęło 9 prac. Komisja złożona z nauczycieli języków obcych przyznała następujące miejsca:

1. Maja Kijowska – kl. V
            2. Amelia Kijowska – kl. IV
            3. Aleksandra Pęcak – kl.VIII – 2 prace w j. angielskim i j. niemieckim

Wyróżnienie – Wiktoria Kijowska  - kl. II

Wszystkim, którzy przygotowali kartki gratulujemy i zapraszamy do liczniejszego udziału
             w przyszłym roku.

• Zbiórka karmy dla schroniska dla zwierząt

• Przez cały listopad dwie wolontariuszki Szkolnego Koła Wolontariatu Dominika Komprowska i Martyna Krupa z kl 8 prowadziły wśród uczniów naszej szkoły zbiórkę karmy  i ciepłych koców dla psów ze schroniska w Lesku.  Zgromadziliśmy 18 mniejszych lub większych paczek karmy oraz koc.

W tym roku postanowiliśmy zobaczyć schronisko na własne oczy i odwiedzić pieski.
            17 grudnia 2019r. dołączyliśmy do amatorów pływania i wspólnym autokarem pojechaliśmy do schroniska.

O działalności schroniska i zasadach opieki nad bezdomnymi zwierzętami opowiedziała nam pani kierownik. Dzieci  próbowały zaopiekować się psiakami, niektóre opowiedziały kolegom, że zaadoptowały pieski właśnie z tego schroniska.  Przy okazji  dyskutowaliśmy, jak należy postępować ze zwierzętami domowymi, jak o nie dbać.

• Harmonogram klasyfikacji na koniec pierwszego półrocza roku szkolnego 2019/2020

1. 19.12.2019r. - wpis do e-dziennika i potwierdzenie pisemne

- Nauczyciele uczący poszczególnych przedmiotów informują pisemnie ucznia i jego rodziców o grożącej mu ocenie niedostatecznej na koniec półrocza (wpis do e-dziennika i potwierdzony przez rodzica)

2. do 29.01.2020r. - Informacja o ocenie i wpis ocen do dziennika

3. 30.01.2020 r- Konferencja klasyfikacyjna .

4. 06.02.2020r. Spotkanie wywiadowcze  z rodzicami - godz. 17.00

• 28 FINAŁ WOŚP "GRAMY, BO LUBIMY"

• W niedzielę, 12 stycznia 2020 r. już po raz 28 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W tegorocznym Finale, jak co roku, wezmą również udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji i wrzucenia symbolicznej złotówki do puszek naszych wolontariuszy!