Kabaret "Szkolniaki"

15.10.2019 09:40

Marcel Achard kiedyś powiedział: ,,Nie ma nic piękniejszego niż pobudzać ludzi do śmiechu". Doskonale o tym wiedzą uczniowie z naszego Szkolnego Koła Kabaretowego.

Grupa Kabaretowa ,,Szkolniaki" powstała we wrześniu 2019 roku, ale już w czerwcu zaliczyli swój pierwszy występ na pożegnaniu gimnazjum i ósmej klasy. To właśnie wtedy pojawiła się idea utworzenia Szkolnego Koła Kabaretowego. Młodzi, zdolni i pełni energii aktorzy mieli wiele pomysłów i już na pierwszym zebraniu postanowili bardzo często występować. ,,Szkolniaki" mają już za sobą dwa występy. Oba nawiązywały do tematyki szkolnej. Były to ,,Odrabianie zadania domowego", w którym Zygmunt, pod okiem swojego teścia, trudził się z zadaniem z języka polskiego syna Mariusza, oraz skecz ,,Wywiadówka", ukazujący inne oblicze zebrań nauczycieli z rodzicami. Młodzież ma wiele pomysłów na występy, które chce odegrać. Szkolne Koło Kabaretowe tworzą uczniowie klasy VIII i VII. Do grupy ,,Szkolniaki" należą : Katarzyna Wojtaszko, Szymon Bilski, Kamil Kijowski, Robert Kilar, Szymon Penar, Jakub Szarek i Gabriel Szlemp. Opiekunką koła jest pani Ewa Krukar. Parafrazują oni skecze największych polskich kabaretów. Wspólnie wyszukują kabarety adekwatne do sytuacji, piszą scenariusz i spotykają się na próbach. Na koniec możemy podziwiać wspaniałe efekty ciężkiej pracy.

,,Szkolniakom" życzymy dużo zapału i energii, wielu pomysłów i mamy nadzieję, że będą często zaszczycać nas swoimi występami.