• POWSTANIE SZKOLNEGO KLUBU MEDIATORÓW RÓWIEŚNICZYCH

• 05.01.2021 01:57
      • Szkolny Klub Mediatorów
      • W listopadzie i grudniu odbyło się 15 godzinne szkolenie dla kandydatów na członków Szkolnego Klubu Mediatorów Rówieśniczych. Kandydaci z klasy V, VI i VII zostali wyłonieni poprzez głosowanie w swoich klasach. Szkolenie zostało przeprowadzone przez panią Bogusławę Świderską. Uczniowie dowiedzieli się skąd sie biorą konflikty między ludźmi, co to są mediacje i jak je przeprowadzać. Uczestniczyli w zabawach interpersonalnych, zapoznali się z procedurami przeprowadzania mediacji oraz przećwiczyli je na przykładowych sytuacjach. Na kolejnych zajęciach uczniowie stworzyli plakaty zwięzane z tematyką mediacji, powstał nawet hymn Szkolnego Klubu Mediatorów Rówieśniczych. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie omawianym tematem i wspólnie podjęli decyzję o założeniu takiego klubu w naszj szkole. Opiekunem została pani Ewa Krukar.