• REGULAMIN

PRZY ZESPOLE SZKÓŁ PUBLICZNYCH W MILCZY
        W CZASIE PANDEMII COVID-19

od dnia 27 czerwca 2020 r. do odwołania

Każda osoba korzystająca z placu zabaw obowiązana jest do zapoznania się  i stosowania niniejszego Regulaminu.

Użytkownicy korzystają z placu zabaw na własną odpowiedzialność i odpowiadają materialnie za umyślne zniszczenia.

1. Administratorem placu zabaw jest Zespół Szkół Publicznych w Milczy.
        2. Administrator informuje, że przed oddaniem do użytku plac zabaw został   zdezynfekowany.
        3. Uczestnikiem placu zabaw może być dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną (dotyczy to również opiekunów).

1. Opiekunowie powinni zachować dystans społeczny między sobą wynoszący co najmniej

2 m (dotyczy to osób, które wspólnie nie zamieszkują lub nie gospodarują).

1. W sytuacji, gdy na placu zabaw nie można zachować dystansu społecznego wynoszącego  2 m z uwagi na dużą liczbę przebywających osób, zaleca się rezygnację z rekreacji lub jej kontynuację w późniejszym czasie.

1. Zaleca się, aby opiekunowie wyposażeni byli w środki pozwalające na utrzymanie higieny dziecka np. chusteczki do umycia rąk oraz czuwali nad przestrzeganiem podstawowych zasad higieny (np. unikanie bliskiego kontaktu twarzą w twarz z innymi uczestnikami podczas zabawy, kasłanie/kichanie w chusteczkę lub zgięcie łokciowe – nie w kierunku innych). Należy bezwzględnie pamiętać o higienie rąk dziecka oraz opiekuna każdorazowo po zakończonej zabawie na placu zabaw.

1. Nie zaleca się angażowania w opiekę nad dzieckiem (lub dziećmi) korzystającym z placu zabaw osób powyżej 60 roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi.

1. Nie jest wskazane spożywanie posiłków oraz napoi w trakcie zabawy.

1. W związku z brakiem możliwości skutecznej dezynfekcji piaskownica jest wyłączona z korzystania przez dzieci.

1. W celu zapewnienia bezpieczeństwa:

1. korzystający z obiektu zobowiązani są wchodząc na plac zabaw do dezynfekowania dłoni własnymi środkami    dezynfekującymi,
          2. podczas korzystania z placu zabaw obowiązuje zachowanie bezpiecznego dystansu pomiędzy korzystającymi z obiektu- min 2 metry.
          3. w przypadku braku możliwości zachowania dystansu na terenie placu zabaw obowiązuje zasłanianie ust i nosa- nie dotyczy dzieci do 4 roku życia.