• ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA - DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

• 22.03.2023 23:31
      • 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Data ta związana jest z występowaniem w 21 parze dodatkowego, trzeciego  chromosomu, a kolorowa skarpetka jest symbolem tego dnia, bowiem chromosom ten przypomina kształt skarpetki.

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję #OREWJuszczynWjątkowaSkarpetka. Uczniowie oraz dzieci z przedszkola samodzielnie wykonały piękne, kolorowe skarpetki. Następnie skarpetki zawieszone zostały na sznurku, którego długość osiągnęła 12 metrów 80 cm!!!
        Wszyscy chętni, na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa, założyli kolorowe skarpetki, nie do pary.