• WESOŁEGO ALLELUJA

• Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim Rodzicom

i Uczniom serdeczne życzenia, przede wszystkim zdrowia i spokoju.

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.

Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,

napełni wszystkich pokojem i radością,

niech da siłę w pokonywaniu trudności

i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Radosnego Alleluja życzy

Dyrektor i pracownicy

ZSP w Milczy

• WARSZTATY PALM WIELKANOCNYCH W RYMANOWIE

• W dniu 21 marca br. uczennice klasy V wzięły udział w warsztatach robienia palm wielkanocnych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie. Uczennice poznały tajniki wykonywania kwiatów z bibuły i samodzielnie wykonały hiacynty oraz róże do palmy wielkanocnej. Z wykonanych kwiatów przez dzieci ze szkół Gminy Rymanów powstała palma, która zostanie zaprezentowana podczas uroczystości niedzieli palmowej w kościele pw. św. Wawrzyńca w Rymanowie.

• CHARAKTERYSTYKA NA WIESZAKU

• Uczniowie klasy 7 wzięli udział w projekcie „Charakterystyka na wieszaku”. Poznając zasady charakterystyki bohatera , wyszukali w noweli „Latarnik” informacje, które opisywały - Skawińskiego. Utrwalili wiadomości na temat jego dziejów oraz zwrócili uwagę na pracę latarnika w Aspinwall. Następnie, skupiając się przede wszystkim na cechach charakteru, zaprezentowali bohatera. A posłużyły im do tego wieszaki na ubrania, niepotrzebne koszulki i kolorowe karteczki. W ten nieoczekiwany sposób poznali zasady redagowania formy wypowiedzi, a także usystematyzowali wiedzę o głównym bohaterze lektury, którą już wkrótce będą mogli wykorzystać podczas tworzenia opowiadania twórczego związanego z treścią lektury.

• DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU I SZKOLE

• 5 marca w naszej szkole odbył się dzień otwarty, podczas którego przyszłe przedszkolaki oraz uczniowie klasy 1 mogli się zapoznać z funkcjonowaniem przedszkola i szkoły oraz uczestniczyć w ciekawych zajęciach przygotowanych i przeprowadzonych przez nauczycieli przedszkola oraz wczesnej edukacji.

• Z programowaniem na TY...💻

• Nauka programowania silnie angażuje zdolności poznawcze, dzięki czemu rozwijany jest intelekt dziecka, a także kreatywność, pamięć i koncentracja. Umiejętność kodowania daje dziecku poczucie satysfakcji i samoskuteczności, budując tym samym pewność siebie. Uczniowie klas I - III podczas zajęć rozwijających uzdolnienia informatyczne z programowania muszą sprostać wielu wyzwaniom. Jednym z nich było ukończenie kursu podstaw programowania na platformie Internetowej Code.org.

• 32. FINAŁ WOŚP w MILCZY

• Jak co roku młodzież naszej szkoły włączyła się - w znaną nie tylko w Polsce - akcję charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbiórka odbywała się pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. W kweście wzięło udział 4 uczniów z klas V i VI: Sonia Polańska, Emilia Kijowska, Alicja Tabisz i Krzysztof Ostach. Akcję wspierali rodzice uczniów, którzy sprawowali opiekę nad dziećmi. Młodzi wolontariusze zebrali łącznie 2 751, 21 zł. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i wszystkim ofiarodawcom z Milczy i Iwonicza Zdroju.

Opiekun SKW
            Maria Zmarz