REGULAMIN PRZYZNAWANIA STATUETKI
        NAJLEPSZY ABSOLWENT
        W ZESPOLE SZKÓŁ PUBLICZNYCH W MILCZY

Przyjęty Uchwałą Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Publicznych w Milczy im. ks. Tadeusza Jakubińskiego.

Postanowienia ogólne

1)  Statuetka Najlepszy Absolwent jest najwyższym wyróżnieniem dla ucznia za całokształt osiągnięć w nauce  oraz wzorową postawę uczniowską.

2)  Decyzję o przyznaniu statuetki podejmuje w drodze uchwały Rada Pedagogiczna na wniosek wychowawcy klasy.

3)   Nagroda finansowana jest przez Radę Rodziców Zespołu szkół Publicznych
        w Milczy.

4) Celem przyznawania Statuetki Najlepszy Absolwent jest promowanie
        w środowisku postaw uczniów, którzy za swoje najważniejsze zadania uznają uzyskiwanie wysokich wyników w nauce i wyróżniają się nienaganną postawą.

5) Statuetka  Najlepszy Absolwent jest formą wyróżnienia, docenienia oraz podziękowania za pracowitość i umiejętność jak najlepszego wykorzystania swoich zdolności.

6) Nagroda jest formą motywacji uczniów do osiągania jak najwyższych wyników w nauce.

7) Tytuł przyznaje się tylko jednemu uczniowi  klasy VIII kończącemu Szkołę Podstawową.

Kryteria wymagań

1. Uczeń lub uczennica, kończący szkołę podstawową, może otrzymać Statuetkę Najlepszy Absolwent po spełnieniu następujących kryteriów:

a) wzorowa ocena z  zachowania na koniec klasy VIII;

b)  najwyższa średnia ocen z przedmiotów w klasie VIII, nie niższa niż 5,0;

c) średni wynik egzaminu ósmoklasisty, przeprowadzonego na koniec szkoły podstawowej, ze wszystkich części: 80%;

2. statuetkę najlepszy absolwent otrzymuje uczeń z najwyższym wynikiem egzaminu ósmoklasisty i spełnieniem kryteriów 1a i 1b;

3.   W przypadku dwóch identycznych średnich z ocen i równorzędnego wyniku z egzaminu, jako kryterium rozstrzygające będzie brana średnia z ocen na zakończenie klasy VII. W przypadku takich samych średnich, pod uwagę będzie brana średnia z ocen na zakończenie klasy VI itp.

Procedury przyznawania Statuetki Najlepszy Absolwent

1. Wychowawca klasy ósmej typuje  ucznia spełniającego powyższe wymagania  i  przedstawia jego kandydaturę na  klasyfikacyjnej Radzie Pedagogicznej.

2. Rada Pedagogiczna podejmuje uchwałę o przyznaniu Statuetki Najlepszy Absolwent.

3. Wręczenie Statuetek Najlepszy Absolwent odbywa się podczas uroczystej akademii z okazji pożegnania klasy VIII, w obecności uczniów, nauczycieli i rodziców.