Aktualności

          • KONKURS Z J. ANGIELSKIEGO

          • 22 maja 2026r. uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w konkursie z języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament zorganizowanym przez Zespół Szkół Publicznych w Rymanowie. Reprezentantami naszej szkoły byli: z klasy VII Sonia Polańska i Hubert Łabuda, z klasy VIII Antonina Kasperkowicz i Laura Skiba. Młodzież wykazała się dużą wiedzą z gramatyki i słownictwa z zakresu szkoły podstawowej i osiągnęli bardzo wysokie wyniki. Antonina Kasperkowicz w kategorii klas VIII zajęła I miejsce, w kategorii klas VII Sonia Polańska zajęła II miejsce.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • „Policyjne wtorki i środy z profilaktyką” – wyjazd uczniów do Komendy Miejskiej Policji w Krośnie

          • 20 maja br. uczniowie klas VI–VIII naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe do Komendy Miejskiej Policji w Krośnie w ramach programu „Policyjne wtorki i środy z profilaktyką”. Spotkanie z młodzieżą prowadzili funkcjonariusze policji, którzy w ciekawy i przystępny sposób omówili ważne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa młodych ludzi. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest cyberprzemoc oraz hejt, a także jaka odpowiedzialność prawna spoczywa na osobach nieletnich. Policjanci wyjaśnili również, jakie kary grożą za najczęściej popełniane czyny przez nieletnich. Dużym zainteresowaniem cieszyła się część praktyczna spotkania. Uczniowie mogli przymierzyć policyjną czapkę, kask, kamizelkę kuloodporną oraz kamizelkę policyjną. Niezwykłym doświadczeniem było także przejście w alkogoglach, które pozwoliło poczuć, jak widzi świat osoba znajdująca się pod wpływem alkoholu – przy stężeniu 3 promili. Na zakończenie uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań dotyczących nurtujących ich problemów i zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Uczniowie chętnie skorzystali z tej okazji. Atmosfera spotkania była bardzo przyjazna, a młodzież z pewnością wyniosła z niego wiele cennych i ważnych informacji.

          • I REGIONALNY KONGRES MEDIATORÓW SZKOLNYCH I RÓWIEŚNICZYCH

          • 19 maja 2026r. uczennice klasy VI, Nadia Prugar, Julia Przybylska i Milena Krupa, wzięły udział w I Regionalnym Kongresie Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych, który odbył się w Krośnie. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele ponad 40 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z regionu.
            Podczas kongresu młodzież brała udział w ciekawych wykładach oraz warsztatach dotyczących mediacji rówieśniczych, komunikacji i sposobów rozwiązywania konfliktów. Równocześnie dla opiekunów przygotowano część wykładową poświęconą wspieraniu działań mediacyjnych w szkołach.

            Spotkanie było doskonałą okazją do zdobycia nowej wiedzy, wymiany doświadczeń oraz integracji uczestników z różnych szkół.

             

          • SPOTKANIE Z SIOSTRĄ ZAKONNĄ

          • 7 maja 2026r.  uczniowie klas 1–3 oraz przedszkolaki mieli okazję spotkać niezwykłego gościa – siostrę Immakulatę ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic Przenajświętszej Krwi. Siostra opowiedziała dzieciom o swoim zgromadzeniu, codziennym życiu zakonnym oraz znaczeniu stroju zakonnego. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści i chętnie zadawali pytania, na które siostra z uśmiechem odpowiadała. Spotkanie zakończyło się wyjątkowym, muzycznym akcentem. Siostra Immakulata przy akompaniamencie gitary zaprosiła dzieci do wspólnego śpiewu i nauki radosnych piosenek. Wspólne muzykowanie sprawiło uczniom wiele radości i z pewnością pozostawi po sobie miłe wspomnienia.

          • Kolejne sukcesy...

          • Podczas apelu, oficjalnie została wręczona nagroda dla Antoniego Pojnara, który zajął I miejsce w IV powiatowym konkursie "Artystyczne rozmaitości". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • 3 MAJA

          • Ostatniego dnia kwietnia w naszej szkole odbyła sie krótka akademia, podczas której uczniowie z klasy V i VI przypomnieli o tym ważnym wydarzeniu. W montażu słowno - muzycznym wskazali dlaczego podpisanie Konstytucji 3 Maja było tak ważne dla ówczesnej Polski i jaki wpływ ma to historyczne wydarzenie na nasze obecne życie.

          • konkursy...

          • 29 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale wojewódzkich konkursów z języka angielskiego: Błażej Krupa z klasy VIII i Sonia Polańska z klasy VII oraz konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych: Hubert Łabuda z klasy VII i Dominik Smoleń z klasy VIII. Wydarzenie zgromadziło wielu utalentowanych uczestników, którzy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe. Uroczystość uświetnił barwny występ uzdolnionych uczniów Szkoły Podstawowej w Besku, którzy zaprezentowali widowisko językowe, wprowadzając wszystkich w wyjątkową atmosferę wydarzenia. Udział w konkursie był nie tylko okazją do rywalizacji, ale również do zdobycia nowych doświadczeń i rozwijania pasji językowych. 
            Serdecznie gratulujemy naszym finalistom życzymy dalszych sukcesów!

          • Udział naszych uczniów w konkursach kwietniowych.

          • Miesiąc kwiecień obfitował w liczne konkursy organizowane przez szkoły w naszej uzdrowiskowej gminie Rymanów.

            W dniu 24.04.2026r. odbył się III Gminny Konkurs Ekologiczny zorganizowany przez ZSP w Posadzie Górnej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3 w składzie: Laura Kijowska, Dawid Kijowski oraz Szymon Stapiński. W konkursie wzięło udział 10 drużyn z okolicznych szkół. Nasz szkolny „Eko – Patrol”, uplasował się na 5 pozycji w klasyfikacji ogólnej.

            W dniu 27.04.2026r. odbył się IV Gminny konkurs Recytatorski „Wiersze z morałem w poezji dziecięcej” zorganizowany przez ZSP w Rymanowie. Naszą szkołę reprezentowali: Milena Penar uczennica klasy 0 oraz Bartłomiej Pisz uczeń klasy 1. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty przed publicznością i jury, zdobywając cenne doświadczenie sceniczne. Bartłomiej Pisz zdobył III miejsce, Milena Penar otrzymała dyplom oraz nagrodę za udział w konkursie.

            W dniu 28.04.2026r. uczniowie naszej szkoły udali się na Gminny Konkurs Ortograficzny do ZSP we Wróbliku Szlacheckim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3, Marcel Krupa oraz Antoni Zubik. W konkursie wzięło udział 16- tu trzecioklasistów. Wyniki konkursu były bardzo miłe dla naszych uczniów, ponieważ Marcel Krupa wywalczył 3 miejsce, natomiast Antoni Zubik uplasował się tuz za podium na 4 miejscu.

            Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursach serdecznie gratulujemy!!!

          • KWIECIEŃ MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

          • W kwietniu nasza szkoła włączyła się w obchody Miesiąca Świadomości Autyzmu. Z tej okazji przygotowano gazetkę poświęconą spektrum autyzmu, na której znalazły się podstawowe informacje pomagające lepiej zrozumieć, czym jest autyzm.

            Zorganizowano również wspólną zabawę „Narysuj swoją twarz”. Na specjalnej planszy z kolorowymi kółkami uczniowie, nauczyciele, rodzice, a nawet Pan Burmist Grzegorz Wołczański, dorysowali swoje portrety. Każdy rysunek był inny – tak jak każdy z nas jest wyjątkowy.

            Celem tej inicjatywy było podkreślenie, że mimo różnic wszyscy mamy swoje miejsce w grupie i razem tworzymy naszą szkolną społeczność.

            💙💙💙Niech ta akcja będzie dla nas wszystkich zachętą do dalszego poszerzania wiedzy na temat autyzmu, rozwijania empatii oraz budowania postawy szacunku wobec drugiego człowieka – zarówno osób w spektrum, jak i neurotypowych. Wzajemne zrozumienie i akceptacja sprawiają, że możemy tworzyć bardziej otwarte, życzliwe i wspierające środowisko dla każdego💙💙💙