Aktualności

          • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026

          • 26 czerwca 2026r. uroczyście zakończliśmy rok szkolny 2025/2026. Po mszy świętej, odprawionej w kościele parafialnym uczniowie, rodzice i nauczyciele zgromadzili się na sali gimnastycznej. Po krótkiej części artystycznej, przygotowanej przez klasę VI nastąpiło oficjalne rozdanie świadectw z wyróżnieniem, listów gratulacyjnych dla rodziców, dyplomów oraz nagród książkowych. Wszyscy uczniowie otrzymali promocję do klasy wyższej. Serdecznie gratulujemy zdobytych wyników i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach nauki.

          • „WARTOŚĆ TO NIE TYLKO CENA – TO COŚ WIĘCEJ”

          • W ramach szkolnej akcji „Wartość to nie tylko cena – to coś więcej” zorganizowaliśmy zbiórkę środków higienicznych dla dziewcząt z placówki wychowawczej. Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. Dzięki ich hojności udało się zebrać wiele kosmetyków, które trafiły już do podopiecznych placówki.

            W podziękowaniu otrzymaliśmy piękne obrazki wykonane przez dziewczęta. Ten gest sprawił nam wiele radości i pokazał, jak wielką wartość mają życzliwość i wzajemne wsparcie. Akcja była nie tylko okazją do niesienia pomocy, ale także ważną lekcją empatii i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w zbiórkę. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i otwartym sercom udało się sprawić radość innym oraz pokazać, że prawdziwa wartość nie tkwi w cenie przedmiotów, lecz w dobroci, szacunku i bezinteresownej pomocy.💕

             

          • IV PIKNIK RODZINNY ZA NAMI

          • W niedzielne popołudnie 21 czerwca przy szkole w Milczy odbył się już IV Piknik Rodzinny. Dopisali rodzice, uczniowie, mieszkańcy Milczy i okolic oraz pogoda. Wszyscy mogli spędzić czas w miłej i serdecznej atmosferze, korzystając z dobrze zaopatrzonego bufetu przygotowanego przez Radę Rodziców. Dla uczniów dostępne były trzy dmuchańce, dark z piłkami oraz piana party. Wszystkie atrakcje ufundowała Rada Rodziców i dzieci mogły korzystać z nich za darmo. Rodzice i uczniowie chętnie wzięli udział w przygotowanych konkursach. Sedecznie dziękujemy Radzie Rodziców i wszystkim zaangażowanym rodzicom oraz sponsorom:

            1. Dworek weselny Bzianka

            2. Milanie razem + OSP Milcza

            3. Comp - Serwis

            4. Restauracja "W dobrym smaku"

            5. GOSIR Rymanów

             

          • PIKNIK RODZINNY

          • Zapraszamy do wspólnej zabawy na Pikniku Rodzinnym przy Szkole w Milczy w niedzielę 21.06.2026r. od godziny 13.00!!!

          • SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

          • W czwartek w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami z komendy w Rymanowie. Panowie policjanci odbyli pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Przypomnieli uczniom zasady poruszania się po drodze rowerem i na hulajnodze. Zwrócili uwagę na to, ze hulajnogą może się poruszać osoba, która ukończyła 13 rok życia. Przypomnieli też o obowiązku używania kasku. Powiedzieli o konsekwencjach, jakie ponosi osoba, która niszczy cudze mienie. 

            Na koniec policjanci, w ramach zawodoznastwa, przedstawili zawód policjanta i wskazali jakie warunki musi spełniać osoba, która chce zostać policjantem.

          • IGRZYSKA MŁODZIEŻOWE

          • 27 maja 2026 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Rymanowie. Uczestnicy rywalizowali w różnorodnych konkurencjach lekkoatletycznych wymagających sprawności fizycznej i wytrwałości. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sportowych i współpracy w grupie. Organizatorzy zadbali o sprawny przebieg zawodów i doskonałą atmosferę.

            Ważnym elementem wydarzenia była  także integracja uczestników z różnych szkół w gminie Rymanów. Sportowe Igrzyska Młodzieżowe uczą współpracy, wytrwałości i szacunku dla przeciwnika, a także zachęcają do regularnego uprawiania sportu. Każda drużyna na zakończenie imprezy otrzymała dyplom, puchar i pamiątkowe medale.

            Serdecznie dziękujemy za to sportowe wydarzenie.

          • IV PIKNIK RODZINNY

          • Zapraszamy do wspólnej zabawypodczas IV Pikniku Rodzinnego w dniu 14.06.2026r. Zaczynamy od godziny 14.00. Szczegóły na plakacie.

          • BO NAJWAŻNIEJSZA JEST MIŁOŚĆ

          • 29 maja młodsi uczniowie naszej szkoły uczcili występami swoich rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. Pod hasłem "Bo najważniejsza jest miłość", dzieci z przedszkola i klas I - III zaprezentowały montaż słowno - muzyczny, w którym wiersze i posenki przeplatały się z pełnymi miłości i radości życzeniami. Zaproszonym gościom - sołtysowi wsi Milcza p. Jolancie Kijowskiej i sołtysowi wsi Zmysłówka p. Andrzejowi Penarowi dziękujemy za uświetnienie naszej uroczystości. Wszystkim rodzicom życzymy jak najmniej trosk i kłopotów a jak najwięcej radosnych i szczęśliwych chwil.

          • Uczniowie z 3 klasy poznają najpiękniejsze miejsca w Polsce i Europie.

          • Dzieci z klasy 3 w parach lub grupkach kilkuosobowych wykonały plakaty zawierające informacje o najciekawszych miejscach w Polsce oraz krajach europejskich. Taka forma nauki to świetny sposób na rozwijanie umiejętności wypowiadania się, budowania pewności siebie oraz dzielenia się wiedzą. Natomiast praca w grupach sprzyja nawiązywaniu kontaktów oraz umiejętności szanowania zdania innych, wzmacnia pozytywne relacje oraz poczucie odpowiedzialności. Za oknem szaruga, a my zatęskniliśmy już za wakacyjnymi podróżami!

          • KONKURS Z J. ANGIELSKIEGO

          • 22 maja 2026r. uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w konkursie z języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament zorganizowanym przez Zespół Szkół Publicznych w Rymanowie. Reprezentantami naszej szkoły byli: z klasy VII Sonia Polańska i Hubert Łabuda, z klasy VIII Antonina Kasperkowicz i Laura Skiba. Młodzież wykazała się dużą wiedzą z gramatyki i słownictwa z zakresu szkoły podstawowej i osiągnęli bardzo wysokie wyniki. Antonina Kasperkowicz w kategorii klas VIII zajęła I miejsce, w kategorii klas VII Sonia Polańska zajęła II miejsce.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • „Policyjne wtorki i środy z profilaktyką” – wyjazd uczniów do Komendy Miejskiej Policji w Krośnie

          • 20 maja br. uczniowie klas VI–VIII naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe do Komendy Miejskiej Policji w Krośnie w ramach programu „Policyjne wtorki i środy z profilaktyką”. Spotkanie z młodzieżą prowadzili funkcjonariusze policji, którzy w ciekawy i przystępny sposób omówili ważne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa młodych ludzi. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest cyberprzemoc oraz hejt, a także jaka odpowiedzialność prawna spoczywa na osobach nieletnich. Policjanci wyjaśnili również, jakie kary grożą za najczęściej popełniane czyny przez nieletnich. Dużym zainteresowaniem cieszyła się część praktyczna spotkania. Uczniowie mogli przymierzyć policyjną czapkę, kask, kamizelkę kuloodporną oraz kamizelkę policyjną. Niezwykłym doświadczeniem było także przejście w alkogoglach, które pozwoliło poczuć, jak widzi świat osoba znajdująca się pod wpływem alkoholu – przy stężeniu 3 promili. Na zakończenie uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań dotyczących nurtujących ich problemów i zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Uczniowie chętnie skorzystali z tej okazji. Atmosfera spotkania była bardzo przyjazna, a młodzież z pewnością wyniosła z niego wiele cennych i ważnych informacji.

          • I REGIONALNY KONGRES MEDIATORÓW SZKOLNYCH I RÓWIEŚNICZYCH

          • 19 maja 2026r. uczennice klasy VI, Nadia Prugar, Julia Przybylska i Milena Krupa, wzięły udział w I Regionalnym Kongresie Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych, który odbył się w Krośnie. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele ponad 40 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z regionu.
            Podczas kongresu młodzież brała udział w ciekawych wykładach oraz warsztatach dotyczących mediacji rówieśniczych, komunikacji i sposobów rozwiązywania konfliktów. Równocześnie dla opiekunów przygotowano część wykładową poświęconą wspieraniu działań mediacyjnych w szkołach.

            Spotkanie było doskonałą okazją do zdobycia nowej wiedzy, wymiany doświadczeń oraz integracji uczestników z różnych szkół.

             

          • SPOTKANIE Z SIOSTRĄ ZAKONNĄ

          • 7 maja 2026r.  uczniowie klas 1–3 oraz przedszkolaki mieli okazję spotkać niezwykłego gościa – siostrę Immakulatę ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic Przenajświętszej Krwi. Siostra opowiedziała dzieciom o swoim zgromadzeniu, codziennym życiu zakonnym oraz znaczeniu stroju zakonnego. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści i chętnie zadawali pytania, na które siostra z uśmiechem odpowiadała. Spotkanie zakończyło się wyjątkowym, muzycznym akcentem. Siostra Immakulata przy akompaniamencie gitary zaprosiła dzieci do wspólnego śpiewu i nauki radosnych piosenek. Wspólne muzykowanie sprawiło uczniom wiele radości i z pewnością pozostawi po sobie miłe wspomnienia.

          • Kolejne sukcesy...

          • Podczas apelu, oficjalnie została wręczona nagroda dla Antoniego Pojnara, który zajął I miejsce w IV powiatowym konkursie "Artystyczne rozmaitości". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • 3 MAJA

          • Ostatniego dnia kwietnia w naszej szkole odbyła sie krótka akademia, podczas której uczniowie z klasy V i VI przypomnieli o tym ważnym wydarzeniu. W montażu słowno - muzycznym wskazali dlaczego podpisanie Konstytucji 3 Maja było tak ważne dla ówczesnej Polski i jaki wpływ ma to historyczne wydarzenie na nasze obecne życie.

          • konkursy...

          • 29 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale wojewódzkich konkursów z języka angielskiego: Błażej Krupa z klasy VIII i Sonia Polańska z klasy VII oraz konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych: Hubert Łabuda z klasy VII i Dominik Smoleń z klasy VIII. Wydarzenie zgromadziło wielu utalentowanych uczestników, którzy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe. Uroczystość uświetnił barwny występ uzdolnionych uczniów Szkoły Podstawowej w Besku, którzy zaprezentowali widowisko językowe, wprowadzając wszystkich w wyjątkową atmosferę wydarzenia. Udział w konkursie był nie tylko okazją do rywalizacji, ale również do zdobycia nowych doświadczeń i rozwijania pasji językowych. 
            Serdecznie gratulujemy naszym finalistom życzymy dalszych sukcesów!