• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• 17.11.2022 21:02
        • Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, bawią i wychowują.
          Dnia 7 listopada nasze przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci przebrały się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów, szukały ukrytych bajkowych skrzynek, rozwiązywały bajkowe zagadki, bawiły się przy muzyce.
        • DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ I DZIEŃ LISTONOSZA

• 09.11.2022 23:16
        • W dniu 21 października, w naszym przedszkolu, obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza. Jest to święto  wszystkich pracowników poczty oraz doręczycieli, dzięki którym otrzymujemy listy i paczki.

• 10 PAŹDZIERNIKA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

• 20.10.2022 20:55
        • W ramach Dnia Zdrowia Psychicznego nasze przedszkolaki zostały wprowadzane w świat emocjismileysadangrycrying.
          W trakcie specjalnie przygotowanych zajęć dzieci rozpoznawały, nazywały i rozróżniały emocje oraz rozwijały zdolności radzenia sobie z nimi. Podczas interaktywnych ćwiczeń rozmawiały o tym, co pomaga nam radzić sobie np. ze złością, strachem, ale także co może wprowadzić nas w dobry nastrój. Dzieci dowiedziały się, że nie ma ”złych” emocji. Wszystkie emocje są ważne i potrzebne. Pozwalają nam ustalić granice, chronią nas przed zagrożeniem, przypominają o ostrożności, a także dają energię oraz motywują do działania.

W trakcie zajęć wykorzystane zostały pomoce zakupione w ramach Rządowego programu "Aktywna Tablica"