• NIECH KOLĘDA ROZGRZEJE SERCA

• Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim Uczniom i Rodzicom najserdeczniejsze życzna zdrowia, spokoju i radości. Niech nadchodzące Święta będą czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień i ułyną w spokojnej, ciepłej atmosferze, w gronie rodziny i przyjaciół. W nadchodzącym Nowym Roku niech nie opuszcza Państwa pomyślość i spełnią sie wszystkie życzenia wypowiedziane przy wigilijnym stole.

Dyrektor i Nauczyciele ZSP w Milczy

• Warsztaty czytelnicze w bibliotece szkolnej

• W celu promocji czytelnictwa i zachęcenia dzieci do sięgania po książkę, 8 grudnia br. odbyły się w bibliotece szkolnej warsztaty czytelnicze, przeprowadzone przez Panie bibliotekarki z Gminnej Biblioteki w Rymanowie.
            Uczestniczyli w nich uczniowie klas I-III. Spotkanie rozpoczęło się krótkim opowiadaniem, po którym dzieci, korzystając z literek wyciętych z gazet, mieli napisać wiadomość. Następnie rysowali mapę do ukrytego skarbu. Sprawdzona została również spostrzegawczość małych czytelników, podczas wykreślania bajkowych postaci i znajdywania różnic na obrazkach. Na zakończenie mogli poczuć się jak Kopciuszek, rozdzielając pomieszane ziarna. Było to interesujące spotkanie, za które bardzo dziękujemy.

• NIECH KOLĘDA ROZGRZEJE SERCA

• Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta... W naszej szkole odbyła się akademia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie z klasy V i VII poprzez krótką inscenizację wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Poprzez wiersze, scenki, pastorałki i kolędy przypomnieli nam co wspominamy i co, a raczej KTO jest w tym czasie najważniejszy. Akademię zakończyło odśpiewanie trzech kloęd przez całą społeczność szkolną - od przedszkolaka po ósmoklasistę, razem z nauczycielami i pracownikami obsługi. Wszystkim życzymy zdrowia, radości i pokoju.

• „Świąteczne Pierniczki” – akcja charytatywna na rzecz Hospicjum w Krośnie

• Jak co roku, w pierwszą niedzielę grudnia członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Milczy kwestowali na rzecz krośnieńskiego hospicjum. Wolne datki zbierano przy kościele parafialnym w Milczy. Kwestowali uczniowie kl. 8 – Amelia Kijowska; kl.7 - Aleksandra Kijowska i Emilia Przybylska oraz z kl. 6 – Emilia Kijowska i Weronika Kijowska. Kwesta odbywała się pod okiem rodziców i przy wsparciu ks. proboszcza J. Niezgody. którym serdecznie dziękujemy. Inicjatorką i koordynatorką akcji była opiekun SKW – Maria Zmarz.

Mroźną i śnieżną aurę rozgrzewał zapach wcześniej upieczonych w domach, pięknie udekorowanych pierniczków, które wręczano darczyńcom. Sama akcja ich pakowania zajęła wolontariuszom kilka dobrych godzin. Angażowało się wielu uczniów i ich rodziców.

Akcja zakończyła się dużym  sukcesem. Zebrano 2 353 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy
            w jakikolwiek sposób wspomogli „piernikową akcję”.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Maria Zmarz

• MOŻLIWOŚĆ ZATRUDNIENIA

• Istnieje możliwość zatrudnienia nauczyciela wychowania przedszkolnego w wymiarze 24 godzin w Przedszkolu "Wesołe Maluchy"w Milczy na zastępstwo od 18.12.2023r. do 26.01.2024r. Informacje szczegółowe w sekretariacie szkoły lub pod   nr tel. 726904171, 134358117.

• Mikołajkowy wyjazd do kina klas I - III

• 5 grudnia 2023 roku uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się do kina Helios w Krośnie. Dzieci obejrzały animowaną komedię muzyczną „TROLLE 3”, bohaterami bajki są tytułowe Trolle-kolorowe, radosne i rozśpiewane stworki, które żyją w barwnym otoczeniu. Szalona opowieść o królestwie Trolli jest pełna muzyki, tańca i żartów. Pobyt w kinie przysporzył młodym widzom wiele radości i w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. Mikołaj zaskoczył wszystkich raz jeszcze, ponieważ w swoje imieniny czyli 6 grudnia dostarczył do szkoły pyszną pizzę dla dzieci. To był wspaniały początek dnia.

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

• W dniu 6 grudnia  św. Mikołaj odwiedził dzieci w przedszkolu. Zanim przybył przedszkolaki zaprezentowały się, w krótkiej inscenizacji. Dzieci tańczyły, mówiły wierszyki, a śpiewane piosenki sprawiły, że Święty Mikołaj przybył i obdarował je wyczekiwanymi prezentami. Ważnym punktem uroczystości było Pasowanie na Przedszkolaka, czego dokonała pani dyrektor - Beata Kozerska  - Szewczyk. Wiemy, że bez pomocników Mikołajowi byłoby trudno ze wszystkim zdążyć na czas, dlatego dziękujemy  Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia 😘

• ANDRZEJKI

• „Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.’’ 30 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Uczniowie przenieśli się na chwilę w zaczarowany świat magii i wróżb, dowiedzieli się m.in. tego, co ich czeka w najbliższym czasie, kto pierwszy znajdzie miłość i stanie na ślubnym kobiercu. Oczywiście nie zabrakło  tradycyjnego lania wosku. Symbole wiedzy magicznej i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Wróżby andrzejkowe przeplatano tańcami oraz poczęstunkiem, za który bardzo dziękujemy naszej Radzie Rodziców.
            Andrzejki są wspaniałą okazją dobrej zabawy, tańca i uśmiechu.

• „DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA” W KLASIE I

• 25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś! Do wspólnej zabawy z misiami przyłączyły się najmłodsze dzieci szkoły podstawowej uczniowie klasy I, ponieważ trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem – powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Tego dnia dzieci poznały historię Pluszowego Misia, odgadywały zagadki i rebusy. Odbyło się również mini disco z misiami. Na koniec ulubione paluszki zasiadły w szkolnych ławkach.