• WSPÓLNE KOLĘDOWANIE W DOMU DZIENNEGO POBYTU W ŁAZACH

• 26 stycznia członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu w Zespole Szkół Publicznych w Milczy wybrali się do domu dziennego pobytu w Łazach. Na koniec okresu świątecznego uczniowie postanowili zaśpiewać dla Seniorów i razem z nimi piękne polskie kolędy i pastorałki. Wolontariusze z Milczy gościli już w Łazach kilka lat temu, jeszcze przed czasem pandemii i spotkali się z niezwykle miłym przyjęciem, więc ich młodsi koledzy postanowili kontynuować ten zwyczaj. Dzieci zaśpiewały indywidualnie kilka pięknych pastorałek, a następnie już wspólnie z Seniorami 6 tradycyjnych kolęd. Na koniec życzyli wszystkim błogosławieństwa Bożego i zdrowia, złożyli życzenia z okazji niedawnego dnia Babci i Dziadka oraz obdarowali zebranych własnoręcznie wykonanymi laurkami. Seniorzy podziękowali nam gromkimi brawami, a w niejednym oku zakręciła się łezka. Spotkanie zakończyło się wspólnymi rozmowami.

• BABCIU, DZIADZIU...

• Słowa Babcia i Dziadzio każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co najlepsze. Dlatego Święto Dziadków jest bardzo ważne dla naszej społeczności szkolnej i hucznie obchodzone każdego roku . Dzieci z przedszkola i klas I-III zapraszają swoje Babcie i Dziadków na uroczystości z tej okazji.  W środę 24 stycznia o godzinie 16.30 w sali gimnastycznej zebrali się licznie Dziadkowie i zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Rymanów-pan Wojciech Farbaniec, Radny Rady Miejskiej w Rymanowie-pan Józef Kijowski oraz sołtys wsi-pan Mariusz Prajzner.

W wyjątkowej atmosferze wnuczęta zaprezentowały jasełka, wiersze, piosenki i tańce. Aby w szczególny sposób okazać szacunek Babciom i Dziadkom wspólnie odśpiewano „ Sto lat…”, a następnie dyrektor szkoły i zaproszeni goście złożyli Dziadkom serdeczne życzenia i podziękowali dzieciom i opiekunom za przygotowany występ. Na zakończenie dzieci wręczyły Dziadkom przygotowane upominki. Ta wyjątkowa uroczystość wywołała wzruszenie wśród zebranych, a  rozpromienione twarze Babć i Dziadków potwierdziły,  jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

• ZABAWA CHOINKOWA

• Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, średni jak i duzi czekali na moment, aby się zabawić. Świetną ku temu okazją był bal karnawałowy zorganizowany w naszej szkole w dniu 10.01.2024r. Tego popołudnia, sala gimnastyczna wypełniła się kolorowymi postaciami, zaroiło się od piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów, księżniczek, biedronek czy motyli. Imprezę uświetnili animatorzy, którzy zorganizowali dzieciom jak i chętnym rodzicom różne zabawy i konkurencje na parkiecie.
            Rada Rodziców zapewniła poczęstunek.

• Konkurs w bibliotece szkolnej

• Uczniowie klasy III wzięli udział w konkursie ,,I Ty możesz zostać autorem książki”. Na podstawie wylosowanych obrazków z postacią, miejscem i przedmiotem, mieli napisać opowiadanie. Największą wyobraźnią wykazali się
            Zofia Maciejowska, Maja Wielobób i Jakub Smoleń, którzy zostali wyróżnieni i otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy, kto wie, być może przyszłym autorom książek.

• ZABAWA KARNAWAŁOWA

• Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci ( również młodsze i te , które nie korzystają z zajęć w przedszkolu) oraz uczniów na zabawę karnawałową w środę 10.01.2024r. Będzie można miło spędzić czas przy świetniej zabawie , którą dla dzieci młodszych, przedszkolaków i kl.I-III poprowadzą animatorki. Klasy starsze zapraszamy na dyskotekę.

Harmonogram:

14.00-16.30- dzieci młodsze, przedszkole i kl.I-III,

16.30-19.00- kl.IV-VIII.

Zapraszamy do wspólnej zabawy !

• WIZYTA W DZIENNYM DOMU POBYTU W ŁAZACH

• Dnia 21.12.2023r. grupa uczniów z ZSP w Milczy odwiedziła Dzienny Dom Pobytu w Łazach. Wspólnie z Seniorami wykonali ze starych książek piękne, świąteczne anioły. Był to czas integracji, współpracy i radosnego kolędowania. Młodzież pokazała Seniorom, że o nich pamięta, a samodzielnie wykonana przez uczniów kartka świąteczna i stroik - były wyrazem szacunku i życzliwości, których osoby starsze tak bardzo potrzebują.