• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• 14.11.2023 23:50
        • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya.
          W naszym przedszkolu ten dzień świętowaliśmy w poniedziałek, 6 listopada. Przedszkolaki przeniosły się w świat bajek z dzieciństwa swoich rodziców a tematem przewodnim była Pszczółka Maja 🐝🐝🐝🐝

• WYCIECZKA DO RYMANOWA

• 14.11.2023 23:41

• W dniu 31.10.23 przedszkolaki były na jesiennej wycieczce w Rymanowie 🚎. Piękna pogoda była zapowiedzią bardzo udanego dnia 🌞. Dzieci po przyjeździe do Rymanowa udały się do Gminnej Biblioteki Publicznej gdzie zapoznały się z pracą pani bibliotekarki oraz obejrzały i wysłuchały ciekawe fragmenty bajek. Dla większości dzieci dużym przeżyciem był seans w kinie, filmu Vaiana – Skarb Oceanu. Kolejnym punktem naszej wyprawy był udział przedszkolaków w zajęciach plastycznych zorganizowanych w Domu Kultury w Rymanowie. Wycieczka zakończyła się spacerem po parku w Rymanowie i zbieraniem liści, z których powstały piękne bukiety 🍁🍃🍂 Dzieci pełne uśmiechu i zadowolenia powróciły do przedszkola i miło wspominały wspólnie spędzony czas.
        • DZIEŃ MARCHEWKI

• 14.11.2023 21:47
        • W dniu 26.10.23 w naszym przedszkolu został zorganizowany Dzień Marchewki. Dzieci miały do wykonania dwa zadania: zrobienie marchewkowej wyspy oraz przygotowanie soku. Marchewkowa wyspa została przygotowana w bardzo prosty sposób: pokrywka od słoika wypełniona wodą i odrobina brokatu stała się „wielkim oceanem”, a górna część marchewki to pomarańczowa wyspa. Dzieci bardzo ekscytowały się wykonaniem tego zadania.
          W tym dniu przedszkolaki prowadziły rozmowy na temat wartości odżywczych marchewki, a następnie przygotowały sok marchewkowo-jabłkowy. Po degustacji soku dzieci udały się do szkoły w celu obejrzenia wystawy – Warzywa i owoce.
        • DZIEŃ LISTONOSZA I POCZTY POLSKIEJ

• 06.11.2023 21:47
        • 18 października obchodzimy Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza. Swoje święto mają wszyscy pracownicy poczty, listonosze i doręczyciele, dzięki którym otrzymujemy listy i paczki.

Z tej okazji przedszkolaki  uczestniczyły w zajęciach podczas, których dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić do odpowiedniego odbiorcy. Dzieci segregowały listy, oglądały znaczki oraz wykonały kartki, które ozdobiły kolorowymi rysunkami i wrzuciły do skrzynki pocztowej 📫✉️📦