• OD JUNIORA DLA SENIORA

• 16.01.2024 20:28
        • Wieniec adwentowy jest oznaką nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Można kupić go w sklepie z dekoracjami oraz w kwiaciarni, jednak to te własnoręcznie wykonane są najpiękniejsze i najbardziej wartościowe. 18 grudnia nasze przedszkolaki wykonały pracę plastyczną, która została przekazana, w formie upominku, dla Seniorów z Dziennego Domu Pobytu w Łazach. Mamy nadzieję, że ta dekoracja była piękną przedświąteczną ozdobą, która umiliła i wzbogaciła oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia. 🎄🎄🎄
        • MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY - Moduł III LOGORYTMICZNE MISIOWANKI

• 16.01.2024 19:56
        • 13 grudnia, w trakcie realizacji Modułu III przeprowadzone zostały w przedszkolu zajęcia logorytmiczne. Ich przebieg został oparty na podstawie ilustrowanego opowiadania o Misiu Mieciu, p. Eweliny Protasiewicz. Mały Miś zaprosił dzieci do zabaw ćwiczących buzię oraz reakcję na sygnały muzyczne.  Przedszkolaki słuchając historyjki o Misiu Mieciu powtarzały odgłosy, ćwiczyły aparat artykulacyjny oraz gimnastykowały swoje palce, naśladując opisaną w opowiadaniu sytuację. Wykonane zostały również piękne portrety Misia Miecia.
        • BohaterOn – włącz historię

• 03.01.2024 23:40
        • 7 grudnia nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach dotyczących upamiętnienia uczestników Powstania Warszawskiego realizując tym samym ogólnopolską kampanię o tematyce historycznej BohaterOn – włącz historię. Po przybliżeniu dzieciom celu w/w akcji i krótkiej pogadance na temat tego czym jest konflikt i wojna, przedszkolaki obejrzały inscenizację opowiadania Elizy Piotrowskiej  „Jak zostałem bohaterem”, w którym pierwszoosobowym narratorem jest ciekawy świata 8-letni Leon mieszkający w Warszawie. Chłopiec dzięki opowieściom przyszywanej babci Anastazji oraz przyjaźni z rówieśnikiem Helmerem z Angoli poznaje uniwersalne znaczenie takich pojęć jak ojczyzna i bohaterstwo. Wykazuje się również czujnością i odwagą, gdy z pomocą policjantów udaje mu się złapać osiedlowego złodziejaszka, co sprawia, że 11 listopada staje się jego ulubionym dniem w roku – dniem prawdziwego bohaterstwa! Za pośrednictwem obrazowego i humorystycznego języka nasi najmłodsi dowiedzieli się, że można zostać bohaterem, nawet, gdy nie ma wojny i jest się dzieckiem. Po projekcji bajki wspólnie zastanawialiśmy się kim jest bohater. Na zakończenie zajęć młodzi patrioci z zerówki wykonali kartki, na których przedstawili co chcieliby pokazać komuś, kto przyjechałby do Polski z Angoli?