• WOLNE MIEJSCA W PRZEDSZKOLU

• Przedszkole "Wesołe Maluchy" w Milczy posiada wolne miejsca. Zapraszamy  dzieci w wieku od 2,5 roku do 5 lat. Przedszkole zapewnia całodzienne wyżywienie, możliwość zabawy i nauki pod opieką wykwalifikowanej kadry. Dodatkowych informacji można uzyskać w sekretariacie oraz pod nr telefonu: 134358117. Serdecznie zapraszamy.

• NASZE PRACE

• 1. Wystawa prac - wspomnienia z wakacji ( jeszcze z września)

Uczniowie po zakończonych wakacjach chętnie wracali wspomnieniami do ciekawych miejsc i wydarzeń. Na zajęciach plastycznych powstały prace pokazujące jak spędzali wolne od zajęć dni. Na korytarzu szkolnym powstała wystawa prac uczniów z klas młodszych I -III. ( zdjęcia przesyłam oddzielnie - zdjęcia - wakacje)

2. Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt to jedno z najważniejszych nietypowych świąt w rokuPozwala na uczczenie wszystkich zwierząt zamieszkujących naszą Ziemię – ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb, a nawet bezkręgowców,  przypada na 4 października. Pokrywa się więc ze świętem św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt i ekologii. Uczniowie na lekcjach plastyki wykonali rysunki o swoich czworonożnych przyjaciołach . Najciekawsze prace zostały umieszczone na szkolnej wystawie na korytarzu.  ( zdjęcia - Zwierzęta )

• 250. LECIE KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

• 12 października 2023r. społeczność szkolna i przedszkolna uroczyście świętowała 250.lecie powołania Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowywali się wcześniej do tego święta poprzez wykonywanie  projektów pokazujących działalność Komisji i jej zadania.

W czwartek na sali gimnastycznej spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego, następnie uczniowie pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali bogaty program artystyczny, który przybliżał działalność KEN, ale także nawiązywał do święta wszystkich pracowników oświaty. Pod koniec uroczystości przedstawiciele uczniów złożyli podziękowania dla nauczycieli i na ręce pani dyrektor przekazali symboliczną wiązankę kwiatów.

Uroczystość zakończyła dyrektor szkoły, która podziękowała uczniom i koordynującym nauczycielom za pouczający występ oraz złożyła życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom związanym z oświatą.

• Jesienna wycieczka klas I – III

• 3 października bieżącego roku klasy I,II i III udały się autokarem na wycieczkę do Krosna. Pierwszym punktem wycieczki, była wizyta w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu powitali nas sympatyczni panowie
            strażacy, którzy zaprezentowali sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Uczniowie podziwiali ogromne samochody strażackie, którymi strażacy wyjeżdżają do wypadków lub gaszą pożary. Następnie udaliśmy się na zajęcia edukacyjne w sali „Ognik”. Pan strażak wytłumaczył dzieciom jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem). Poznanie tego jak ważnego i odpowiedzialnego zawodu na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Po pożegnaniu strażaków, udaliśmy się do kina Helios na uwspółcześnioną adaptację książki Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”. Przepiękny i wzruszający film o wspaniałym i wiernym psie oraz wierze w cud, zakończony happy endem, niewątpliwie trafił do serca każdego ucznia. Profesjonalna obsada oraz podjęte
            w filmie zagadnienia dotyczące empatii wobec słabszych, piękna przyjaźni między czworonogiem a człowiekiem czy odpowiedzialne korzystanie z Internetu i mediów społecznościowych podkreślają walory artystyczne i
            edukacyjne filmu. Po zakończonym seansie pełni pozytywnych emocji udaliśmy się na pyszne lody, a następnie w drogę powrotną do szkoły. To był słoneczny, radosny i pełen wrażeń dzień!

• „Zamieńmy marzenia na pejzaże” - Kredkobranie 2023 6 edycja

• KREDKOBRANIE to ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej. Zbierane podczas akcji przybory szkolne, materiały plastyczne trafiają do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Litwie i Ukrainie. Akcję prowadzi Fundacja „Ignatianum”
            z Krakowa. Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z "Macierzy" o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski. Nasza akcja to osobiste doświadczenie wspólnoty, spotkania i pamięci. Uczy empatii
            i solidarności.
            Akcja KREDKOBRANIE powstała w oparciu o rzeczywiste potrzeby młodego pokolenia i trwa od 2018 roku. Do akcji włączyły się liczne szkoły, instytucje, różne środowiska, rodziny oraz osoby indywidualne. Nasza szkoła bierze udział w akcji od 2020 roku, już po raz czwarty. Akcję z zaangażowaniem przeprowadziły Kornelia Kijowska z kl. 8 i Aleksandra Kijowska z kl.7. Nad całością czuwała opiekun SKW p. Maria Zmarz.
            W bieżącym roku zebrano:

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
            Maria Zmarz

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

• Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki, który przypada 1 października. Uczniowie ćwiczyli percepcję wzrokową i słuchową. Pobudzali również muzyczną wyobraźnię poprzez zagadnienia muzyki ilustracyjnej i programowej, zawarte w prezentacji multimedialnej. Nie zabrakło "Obrazków z wystawy" Modesta Musorgskiego czy "Karnawału zwierząt" Camille Saint-Seäns.