Za nami Tydzień Dobrych Relacji - wyjątkowy czas, pełen pozytywnych emocji i wielu wrażeń. Nasze obchody rozpoczęliśmy od Dnia Pozdrowień i Życzliwości. W tym dniu, przy pomocy Pudełka Życzliwości, przekazanych zostało wiele imiennych kartek, które sprawiły radość adresatom. Parter szkoły przyozdobiła Tablica Pozdrowień. Szybko została ona zapisana pozytywnymi komunikatami, dobrym słowem skierowanym do innych osób.
W Dniu Uśmiechu na drzwiach do sal lekcyjnych pojawiły się wesołe dekoracje. Uczniowie w każdej klasie wytypowali najżyczliwszego ucznia, który otrzymał Klasowy Bilet Uśmiechu – GRATULUJEMY!!! Radosne emotki, przypięte w tym dniu, do ubrania, zwalniały z pytania.
Dzień Mediacji był dniem, w którym szkolni mediatorzy, przy pomocy prezentacji multimedialnej i scenek sytuacyjnych, przybliżyli uczniom klas 4-8 ideę mediacji. Przygotowana została również gazetka informacyjna, promująca pośredniczenie
w rozwiazywaniu sporów.
W czwartek, w ramach Dnia Tolerancji, gościliśmy w naszej szkole pana Andrzeja Szczęsnego - polskiego narciarza alpejskiego, paraolimpijczyka. Zwycięzcę I edycji programu rozrywkowego „Celebrity Splash!”. Gdy miał 10 lat poważnie zachorował. Zdiagnozowany został u niego nowotwór kości prawej nogi. Lekarze nie pozostawili wyboru, konieczna była amputacja. Po długiej rehabilitacji doszedł do siebie i zaczął myśleć o profesjonalnym uprawianiu sportu.
Panie Andrzeju - dziękujemy za to bardzo wartościowe spotkanie, które udowodniło nam, że CHCIEĆ TO MÓC.
Podsumowanie naszej akcji odbyło się w piątek. Cała społeczność szkolna i przedszkolna spotkała się na sali gimnastycznej gdzie wspólnie zatańczyliśmy Belgijkę. Wychodząc z założenia, że życzliwość uskrzydla uczniowie upamiętnili Tydzień Dobrych Relacji fotografując się na tle kolorowych skrzydeł symbolizujących dobro, empatię i tolerancję.
Pamiętajmy - tworzenie relacji z drugim człowiekiem to niezwykle ważny element życia każdego z nas, należy o nie dbać i nieustannie je rozwijać.
Zajęcia w Tygodniu Dobrych Relacji uatrakcyjnił sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.