• MŁODE ORŁY

• 19.07.2023 w auli Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie zostały rozdane nagrody "Młode Orły". Nagrody te są przyznawane w kilku kategoriach. Także uczniowie z naszej szkoły zakwalifikowali się do uzyskania nagród. W kategorii "Prymus" Nagrodę otrzymała Kornelia Tutak, natomiast w kaegorii "Mistrz" nagrodzeni zostali: Kornelia Tutak, Adam Szarek, Dawid Maciejowski i Sonia Polańska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• ZNAMY WYNIKI EGZAMINU E8

• Najwyższe wyniki z poszczególnych częsci egzamin:

JĘZYK POLSKI

1. Nikola Buczek - 89%

2. Kornelia Tutak - 84%

3. Katarzyna Bluj - 84%

Z języka polskiego uczniowie zdobyli średni wynik 75% - co daje bardzo wysoki 8 stanin.

MATEMATYKA

1. Nikola Buczek - 96%

2. Kornelia Tutak - 92%

3. Adam Szarek - 92%

JĘZYK ANGIELSKI

1. Adam Szarek - 98%

2. Nikola Buczek - 96%

3. Kornelia Tutak - 85%

UCZNIOWIE, którzy osiągnęli najwyższe wyniki z egzaminu

1. Nikola Buczek - 93,66%

2. Adam Szarek - 89,33%

3. Kornelia Tutak - 87%

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

• NADCIĄGNĄŁ TABOR...

• We wtorek 04.07.2023r.pod ZSP w Milczy pojawił się TABOR! Dzięki Pani Dyrektor i pracownikom GOK w Rymanowie dzieci ze szkoły, przedszkola i młodsze wraz z rodzicami mogły spędzić czas na miłej zabawie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się: dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy i wspólne zabawy. Wiele radości sprawiła również przejażdżka meleksem. Uwieńczeniem dnia pełnego wrażeń było wyświetlenie bajki dlla chętnych dzieci. Podczas wspólnie spędzonego czasu wszystkim dopisywały świetne humory i każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Serdecznie dziękujemy P. Dyrektor Agnieszce Niemczyk, pracownikom GOK w Rymanowie i wszystkim współpracującym przy tej imprezie.

• Karta rowerowa 2023

• Jazda rowerem daje uczniom zarówno wiele korzyści, jak i radości. Do 10 roku życia jazda powinna odbywać się bezwarunkowo pod opieką osoby dorosłej – rodzica albo innego opiekuna. Później możliwe są samodzielne przejażdżki, choć należy oczywiście pamiętać o bezpieczeństwie.

Aby uzyskać dokument uprawniający do jazdy należy zdać egzamin na kartę rowerową. Kartę rowerową może uzyskać ten, kto: skończył 10 lat, wykazał się dobrą znajomością zasad ruchu drogowego, opanował technikę kierowania rowerem.

Nasi uczniowie systematycznie utrwalali przepisy ruchu drogowego. Zwieńczeniem tych lekcji był egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpili uczniowie klasy 4, Wszyscy uczniowie którzy uzyskali pozytywny wynik egzaminu teoretycznego przystąpili do sprawdzianu praktycznego.

Gratulujemy kolejnym uczestnikom ruchu drogowego, którzy zdali egzamin i otrzymali swoje pierwsze „prawa jazdy”.

• Pieczemy gofry!!!

• Gofry, ten chrupiący przysmak kojarzy się z wakacjami w nadmorskich kurortach czy też smakami dzieciństwa. To deser, którego nikomu nie trzeba przedstawiać.  Gofry odpowiednio przygotowane mogą być świetnym śniadaniem!
            Uczniowie klasy 5 na lekcji techniki postanowili samodzielnie przygotować ten przysmak.
            Na początku uczniowie zostali zapoznani z produktami potrzebnymi do wykonania gofrów, przepisem, sprzętem AGD, który wykorzystywali podczas przygotowania ciasta, z gofrownicą, w której były pieczone gofry oraz z zasadami bezpieczeństwa podczas korzystania ze sprzętu AGD . Po wykonaniu ciasta, nagrzaniu gofrownicy przyszedł czas oczekiwania. Uczniowie z ogromną  niecierpliwością  czekali na pyszne słodkości. Cały czas pytali kiedy one się upieką, kiedy będą gotowe? W końcu nadszedł czas wspólnej konsumpcji. Zapach pieczonych gofrów unosił się po całej szkole.