• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW

          • W pierwszym półroczu roku szkolnego 2019/2020 11 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie z j. angielskiego Memory Master – sesja jesienna.

            Kornelia Tutak z kl. 5 została laureatem II stopnia  z wynikiem 98 pkt. /100, a Sara Buczek z kl. 8 – laureatem III stopnia – zdobywając 93 pkt./100.

            W konkursie wzięli udział:

            1. Tutak Kornelia –  kl. V - 98 pkt.  – laureat II stopnia
            2. Bluj Katarzyna – kl. V – 68 pkt.
            3. Stapiński Michał – kl. V – 64 pkt.
            4. Kijowska Maja – kl. V – 62 pkt.
            5. Fil Łucja – kl. V – 57 pkt.
            6. Wojnar Emilia – kl. VII – 73 pkt.
            7. Przybylska Oliwia – kl. VII – 73 pkt.
            8. Szlemp Gabriel – kl. VII – 59 pkt.
            9. Buczek Sara – kl. VIII – 93 pkt. – laureat III stopnia
            10. Wojtaszko Katarzyna – kl. VIII  - 71 pkt.
            11. Szafran Marzena – kl. VIII -71 pkt.

            Szkolnym organizatorem konkursu była Maria Zmarz.

            Także w pierwszym półroczu odbył sie Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z matematyki - "Leon" - sesja jesienna. Nauczycielami prowadzącymi byli Małgorzata Szul i Tomasz Kowalczuk.

            W konkursie wzięli udział:

            Klasa III

            Dawid Maciejowski - 80 % - miejsce 9 

            Oliwia Prugar - 80 % - miejsce 9

            Paweł Kilar - 80 % - miejsce 9

            Aleksandra Kijowska - 78 % - miejsce 10

            Maciej Szychowski - 65 %

            Mikołaj Magryś - 65%

            Jakub Przybylski - 60 %

            Kamil Penar - 55 %

            Klasa IV

            Amelia Kijowska - 82 % - miejsce 8

            Zuzanna Paluch 44 %

            Klasa V 

            Kornelia Tutak - 59 %

            Filip Hanus - 51 %

            Łucja Fil - 38%

            Wszystkim uczeestnikom serdecznie gratulujemy.

             

             

        • "NIE DAJMY ZGINĄĆ POLEGŁYM"
          • "NIE DAJMY ZGINĄĆ POLEGŁYM"

          • Słowa Zbigniewa Herberta były mottem przewodnim spotkania w RCKP w Krośnie, w którym, dnia 27 lutego b.r., uczestniczyli uczniowie klasy VI i VII naszej szkoły. Młodzież wzięła udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, których święto przypada 1 marca. Uczniowie wysłuchali wykładu historycznego na temat totalitaryzmu i zagrożeń, jakie on ze sobą niesie. Obejrzeli również spektakl o Witoldzie Pileckim, przygotowany przez uczniów i nauczycieli Technikum nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w Krośnie. Następnie uczestniczyli w warsztatach historyczno- teatralnych, podczas których można było stanąć na deskach sceny i wspólnie z obecną młodzieżą zaśpiewać poezję Tadeusza Gajcego. Była to niecodzienna lekcja historii, podczas której oddany został hołd Żołnierzom Wyklętym.

        • Wyjazd na lodowisko do Krosna
          • Wyjazd na lodowisko do Krosna

          •  

            W poniedziałek, 17 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli p. Tomasza Kowalczuka, p. Piotra Litarowicza oraz p. Sławomira Kasperkowicza udali się na krośnieńskie lodowisko. Celem wycieczki było propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach, rozwijanie indywidualnych zainteresowań, integracja zespołów klasowych oraz oczywiście dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom. Był to dla wielu osób sprawdzian swoich możliwości, mimo że niektórzy mieli po raz pierwszy na nogach łyżwy. 
            Można było zauważyć, że dzieci, bardziej obeznane z tą formą aktywności lub ci, którzy jeżdżą na rolkach, świetnie radzili sobie pod względem techniki i umiejętności. Nie obyło się jednak bez upadków, czasem przydała się koleżeńska pomoc. To była prawdziwa frajda, wszyscy bawili się znakomicie.

        • "Powróćmy jak za dawnych lat..." Dzień Babci i Dziadka
          • "Powróćmy jak za dawnych lat..." Dzień Babci i Dziadka

          •  

            Żyj nam Babciu , lata długie.

            Dziadku drogi, i Ty też.

            Niech Wam dobre zdrowie służy,

            Niech nie znają oczy łez.

             

            Dzień Babci i Dziadka to dzień niezwykły – pełen wzruszeń i radości. W tym roku ta wspaniała uroczystość odbyła się w naszej szkole 14 lutego. Gości powitała i złożyła życzenia dyrektor szkoły p. Beata Kozerska - Szewczyk. Uroczystość uświetnili swoją obecnością z-ca Burmistrza – p. Grzegorz Wołczański, sołtys wsi Milcza – p. Mariusz Prajzner oraz proboszcz parafii ks. Józef Niezgoda. Program artystyczny, zatytułowany „Powróćmy jak za dawnych lat…”, został zaprezentowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas 1 – 3.
            W pierwszej części uroczystości przedszkolaki, wcielając się w bajkowe role, przeniosły naszych gości do Krainy Baśni. W drugiej części widzowie mogli oddać się wspomnieniom słuchając wierszy i  piosenek oraz powspominać beztroskie lata młodości przy układach tanecznych. A wszystko to w klimacie dawnych lat, do przebojów tj. „Jedziemy autostopem”, „Orkiestry dęte”, „Brunetki, blondynki” , „Dwudziestolatki” czy „Umówiłem się z nią na 9”. Po części artystycznej i uroczystym odśpiewaniu STO LAT! dzieci obdarowały swoich Dziadków upominkami. Wspólne świętowanie zakończyło się zaproszeniem Seniorów do zabawy „Kaczuszki”. 
            Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło oraz życzymy im dużo, dużo zdrowia i długich lat życia.

        • MŁODZIEŻOWA RADA GMINY
          • MŁODZIEŻOWA RADA GMINY

          • 6 lutego 2020 roku odbyła się I Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rymanowie, w posiedzeniu  uczestniczył radny z ZSP w Milczy Gabriel Szlemp uczeń klasy VII. Został on wcześniej wybrany w szkolnych wyborach. Gabriel Szlemp czynnie uczestniczył w pierwszej części sesji, został zgłoszony jako kandydat do wyborów na przewodniczącego, zastępców i sekretarza Młodzieżowej Rady Gminy. Nie został wybrany do Zarządu ale zabrakło naprawdę niewiele głosów, dużym osiągnięciem było to że radny z Milczy zaprezentował się przed, nie tylko swoimi kolegami z innych szkół ale przed Burmistrzem, pracownikami Gminy, Radnymi Gminy Rymanów. Za swoje wystąpienie został pochwalony przez zastępcę przewodniczącego Grażynę Skolarczyk. Radni Młodzieżowej Rady Gminy po skompletowaniu zarządu złożyli uroczyste ślubowanie. Przewodniczącym został uczeń LO w Rymanowie Krystian Wołczański, zastępcami Jakub Zajdel i Adrian Klamut, sekretarzem Anna Szul. W trakcie obrad Burmistrz przedstawił plany na bieżący rok i inwestycje zaplanowane w przyszłych latach. Głos zabrali radni Gminy Rymanów. Na zakończenie uczestnicy spotkania zrobili pamiątkowe zdjęcia. Udział w obradach Młodzieżowej Miejskiej Rady Gminy był dużym przeżyciem dla ucznia naszej szkoły, był on jednym z najmłodszych uczestników sesji. Na uwagę zasługuje fakt, że Gabryś doskonale poradził sobie z publicznym wystąpieniem i został trzykrotnie zgłoszony jako kandydat w głosowaniach do zarządu.

             

        • LEKCJA HISTORII INNA NIŻ WSZYSTKIE
          • LEKCJA HISTORII INNA NIŻ WSZYSTKIE

          • 13 lutego 2020 w Zespole Szkół Publicznych w Milczy Pani Elżbieta Romańczak zaprosiła uczniów z klas IV – VIII oraz nauczycieli na nietypową lekcję historii. Przedstawiła ona w ciekawy sposób zaślubiny Polski z morzem, których dokonał 10 lutego 1920 roku generał Józef Haller. Uczniowie mieli też możliwość wysłuchania pięknej piosenki o naszym morzu oraz obejrzeć krótki film dokumentalny związany z zaślubinami. Uroczystość została zorganizowana  w 100. Rocznicę Zaślubin Polski z Morzem w Pucku.

        • VII Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej
          • VII Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej

          •  

            W dniu 11 lutego 2020r. uczniowie naszej szkoły: Szymon Bilski, Kamil Kijowski, Gabriel Szlemp i Dominik Przybylski wzięli udział w VII Konkursie Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej w Zespole Szkół Mechanicznych „Mechanik” im. Stanisława Staszica w Krośnie. Jego tematyka obejmuje wiedzę i umiejętności z zakresu motoryzacji, techniki, nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Celem  jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży zagadnieniami z zakresu nowoczesnych technologii, innowacyjnej gospodarki, techniki i motoryzacji jak również propagowanie kształcenia zawodowego. Do rywalizacji przystąpiło 68 uczniów z 18 podkarpackich szkół podstawowych.
            Konkurs składał się z trzech części. W pierwszej uczniowie rozwiązywali test wiedzy składający się z 30 pytań.. Część druga polegała na rozwiązaniu siedmiu zadań praktycznych dostępnych w szkolnych pracowniach i laboratoriach.  Ostatnim etapem była jazda na czas z wykorzystaniem symulatora jazdy samochodem.

        • BAL KARNAWAŁOWY 2020 W MILCZY
          • BAL KARNAWAŁOWY 2020 W MILCZY

          • Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. Dzieci z naszego przedszkola i szkoły również miały okazję wspólnie zintegrować się na balu. Dla naszych milusińskich to dzień szczególny, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, syrenki, czarownice, księżniczki, biedronki, rycerzy, policjantów, strażaków, Spider – mana i wiele innych postaci. Tegoroczny bal poprowadził wodzirej wraz z asystentką, który zrobił na dzieciach ogromne wrażanie. Dzieci ochoczo brały udział w różnych zabawach tanecznych i ruchowych. Każdy miał okazję wystąpić przed  zebraną na trybunach publicznością i zaprezentować swój kostium. Zwieńczeniem balu był  profesjonalny pokaz baniek mydlanych. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, humory dopisywały a wesoł​​ym pląsom nie było końca. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

        • Koncert kolęd w Domu Dziennego Pobytu w Łazach
          • Koncert kolęd w Domu Dziennego Pobytu w Łazach

          • W ostatni dzień stycznia 2020 grupka młodzieży z klas IV – VIII działająca w Szkolnym Kole Wolontariatu odwiedziła pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu w pobliskich Łazach, prezentując przygotowane  pod opieką p. Dariusza Habrata – nauczyciela muzyki - klasyczne kolędy i  nowoczesne pastorałki. Widzowie przyjęli dzieci niezwykle serdecznie,  nagrodzili występ młodych artystów gorącymi oklaskami, często  włączali się w wspólne śpiewanie. Po koncercie kontynuowano nowe znajomości, miło gawędząc przy pysznych ciastach i napojach w mniejszych gronach przy stolikach. Dzieci przygotowały ozdobne koperty z życzeniami, które wręczyły mieszkańcom domu jako noworoczne upominki. Dowiedziały się, jak wyglądają zajęcia w placówce, o czym opowiadali sami  pensjonariusze i bardzo miła kadra. Zarówno dzieciom, jak i opiekunom bardzo podobał się ośrodek i panująca tam kameralna atmosfera. Pomysłodawcą koncertu była opiekun SKW p. Maria Zmarz, o sprzęt i jakość zadbał p. Sławomir Kasperkowicz. Jesteśmy szkołą najbliżej położoną placówki opiekuńczej, więc postanowiliśmy, że był to pierwszy, ale na pewno nie ostatni występ w domu w Łazach. Współpraca została nawiązana.