• DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• 23 kwietnia obchodzony jest Dzień Języka Angielskiego. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się kilka wydarzeń. 24 osoby z klas starszych -  IV, V, VI oraz VIII - wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Memory Master”. Na wyniki czekamy do 10 maja.  8 uczniów z klas młodszych sprawdzało swoje umiejętności w szkolnym konkursie „Master of Tiger”.  Pierwsze miejsce zajął uczeń kl. III Kacper  Litarowicz, drugie – Maja Wielobób z kl. II, a trzecie – Milena Tutak z kl.I. Laureatom gratulujemy.
            Dodatkowo  każda klasa przygotowywała plakat  z podstawowymi informacjami na temat wylosowanego przez siebie kraju angielskojęzycznego, Uczniowie zamieszczali flagi, mapy, symbole roślinne i zwierzęce oraz ciekawe informacje dotyczące  Anglii, Walii, Szkocji, USA i Australii. Młodsze klasy malowały flagi Anglii, Szkocji, USA na lekcjach j. angielskiego.  We wszystkich klasach przeprowadzone zostały lekcje kulturowe.

• Bieg po zdrowie - program antytytoniowej edukacji zdrowotnej

• ,,Bieg po zdrowie” to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej dla uczniów klas IV.

Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.  Zagadnienia programowe omawiane były w kwietniu i maju na lekcjach wychowawczych.  Podsumowaniem działań, w czasie których uczniowie poznawali skutki palenia oraz uczyli się zachowań asertywnych było przygotowanie komiksów dotyczących omawianych zagadnień.

• KONGRES MEDIATORÓW RÓWIEŚNICZYCH

• W dniu 12 maja 2023 r. młodzi mediatorzy z naszej szkoły wzięli udział w IV Regionalnym Kongresie Mediatorów Rówieśniczych. Organizatorem i gospodarzem tego wydarzenia była Szkoła Podstawowa im. prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu. Spotkanie odbyło się w ramach międzygminnej współpracy Szkolnych Klubów Mediatorów Rówieśniczych ze szkół w Zarszynie, Milczy, JaćmierzU, Turzym Polu, Przysietnicy i Humnisk. Uczestnicy kongresu zaprezentowali działalność swoich klubów, poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności podczas warsztatów nt. "Komunikacji bez przemocy". Nie zabrakło również czasu na integrację - były zabawy, tańce, ozdabianie pamiątkowych toreb oraz wyczekiwana przez wszystkich dyskoteka. Kongres był bardzo udanym przedsięwzięciem i już planujemy kolejne spotkania. Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

• MÓJ DZIENNICZEK LEKTUR

• Uczniowie klasy II realizowali projekt czytelniczy ,,Mój dzienniczek lektur”. Miał on na celu zachęcenie dzieci do doskonalenia umiejętności czytania. Nagrodami książkowymi zostały nagrodzone dzienniczki następujących
            uczniów: Zofii Maciejowskiej, Mai Wielobób, Antoniny Patli, Mileny Wielobób i Franciszka Guzylaka. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

• REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO PRZEDSZKOLA i KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA ROK 2023/2024

• Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Milczy przypomina, że od 08.05-12.05.2023r. trwa rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2023/2024 do Przedszkola i I klasy Szkoły Podstawowej w Milczy. Dokumenty można pobrać ze strony szkoły lub w sekretariacie. Zapisu rodzice dokonują osobiście w sekretariacie szkoły w godz. 7.00-15.00.

• Witaj maj, 3 maj...

• #laboratoriaprzyszłości

,,Niech pokolenia pokoleniom, przekazują pamiątkę dnia tego"Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły, dnia 4 maja br. uczcili 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W montażu słowno- muzycznym wystąpili uczniowie klasy IV i V. Spotkanie rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego, a następnie przypomniane zostały wydarzenia, które doprowadziły do uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji oraz zmian, jakie wprowadzała. Młodzież odczytała fragmenty dzieł oświeceniowych pisarzy politycznych, jak Hugo Kołłątaja czy Stanisława Staszica, którzy nawoływali do reformy ustroju państwa oraz wskazywali zagrożenia, jakie płyną z braku reform politycznych. Był to czas refleksji nad historią Polski i lekcja patriotyzmu.

• Sukces naszych drużyn w turnieju piłkarskim⚽.

• W dniu 28 kwietnia 2023 r. na boisku Orlik 2012 w Rymanowie odbyły się eliminacje gminne turnieju piłkarskiego Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Do sportowej rywalizacji przystąpiły drużyny z Królika Polskiego, Rymanowa oraz  Milczy.
            Naszą szkołę reprezentowali w kategorii U-10: Filip Gębuś, Kacper Litarowicz, Szymon Jóżefczyk, Filip Kijowski, Gabriel Kijowski, Wojciech Smoleń, Filip Matusz oraz Franciszek Guzylak.
            W kategorii U -12 wystąpili: Adam Kijowski, Kamil Pelczarski - Kędzior, Bartłomiej Piątek, Mikołaj Kania, Dominik Smoleń, Filup Ostach, Szymon Kijowski, Krzysztof Ostach oraz Błażej Krupa.

Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna w kategorii U-10 zajęła I miejsce 🏆 i tym samym awanasowała do dalszej rywalizacji. Drużyna U - 12 zajęła II miejsce ustępując drużynie z Rymanowa.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!!! 👏👍😁