• WESOŁYCH ŚWIĄT
          • WESOŁYCH ŚWIĄT

          • Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczacych minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok. W tych wyjątkowych dniach chcemy życzyć wszystkim Rodzicom i Uczniom ciepłych, rodzinnych świąt oraz wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań.  

            Dyrekcja i pracownicy ZSP w Milczy

        • HEJ KOLĘDA KOLĘDA
          • HEJ KOLĘDA KOLĘDA

          • W ostatni dzień nauki w tym roku, w piątek 20 grudnia w ZSP w Milczy odbyła się uroczysta akademia oraz klasowe wigilie. Dzieci z przedszkola także uczestniczyły w swojej wigilii. Akademia miała przebieg mniej tradycyjny. W tym roku uczniowie z poszczególnych klas wylosowali kolędę, którą mieli przygotować. Podczas akademii klasy prezentowały swoje kolędy, a cała społeczność włączała się we wspólne kolędowanie. Na koniec apelu Dyrektor szkoły złożyła wszystkim serdeczne życzenia zdrowych, spokojnych świąt oraz pomyślności w Nowym Roku. Następnie uczniowie rozeszli się na klasowe wigilie, w organizację których włączyli się także rodzice, za co serdecznie dziękujemy.

        • „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”
          • „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”

          • „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

            Wisława Szymborska

             

            Końcem września, nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”, którego patronem jest sieć sklepów Biedronka. Akcja ta jest świetną okazją, by uświadomić uczniom, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać?  Do przeprowadzenia akcji nasza szkoła otrzymała książki, maskotki Gangu Słodziaków oraz albumy. Dzieci za codzienne, głośne czytanie dowolnej książki nagradzane są naklejką, którą wklejają do swojego albumu. W ramach akcji zorganizowany został Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie klasy II i III czytali swoim kolegom i koleżankom fragmenty książki o Słodziakach.  Następnie dzieci rywalizowały ze sobą, rozwiązując test wiedzy na temat przyjaciół z Leśnej Polany. Zadaniem  uczniów klasy I było wykonanie ilustracji do czytanej bajki. Laureatami konkursu czytelniczego w kl. III zostali Oliwia Prugar, Dawid Maciejowski i Paweł Kilar. W kl. II Wiktoria Kijowska, Filip Ostach i Alicja Tabisz. Natomiast w konkursie plastycznym wyróżnienia otrzymali  Michał Niezgodzki, Alan Kijowski i Jagoda Magryś. Ważnym przesłaniem projektu „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” jest również edukacja ekologiczna najmłodszych, dlatego naszą szkołę odwiedziła pani leśnik, Barbara  Kułak z Nadleśnictwa Rymanów. Podczas spotkania pani Basia w interesujący sposób przybliżyła zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki na temat lasu, potwierdzone naturalnymi okazami sprawiły, iż spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie każda klasa zasadziła swoje nasionko w doniczce. Teraz z wielką niecierpliwością czekamy na wykiełkowanie drzewek. 

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w akcji i zachęcamy do dalszego, codziennego czytania.

        • „Jan Brzechwa poetą dziecięcej radości”
          • „Jan Brzechwa poetą dziecięcej radości”

          • W czwartek 12 grudnia odbyło się w naszej szkole niecodzienne przedstawienie. Klasa trzecia przygotowała występ dla przedszkolaków pt. „Jan Brzechwa poetą dziecięcej radości”.

            Trzecioklasiści rozpoczęli spotkanie piosenką „Na wyspach Bergamutach” przenosząc dzieci w świat radości i fantazji. Chłopcy wykonujący piosenkę, przygotowali zabawę ruchową do jej słów, którą wykonali wspólnie z przedszkolakami. Następnie uczniowie recytowali wiersze pełne dowcipu i humoru pt. „Samochwała”, „Leń”, „Stonoga”, „Sum”, „Ślimak”, „Pomidor”, „Tańcowała igła z nitką”. Trzecioklasiści do wierszy, które wykonywali, przygotowali rekwizyty, aby przedszkolaki lepiej zrozumiały treść, oraz aby uatrakcyjnię swoje występy. Maluchy nie miały czasu na nudę, ponieważ recytacja wierszy przeplatana była zabawami z chustą animacyjną, ruchowymi i logorytmicznymi „Idzie sobie stonoga”, „Ślimak zły”, „Rybki”.

            Na zakończenie uczniowie przedstawili inscenizację wiersza „Kaczka dziwaczka”, która bardzo rozśmieszyła przedszkolaków. Wspólnie zatańczyli „Kaczuszki”.

            Wszystkim podobało się przedstawienie. Panie w imieniu dzieci z przedszkola „Wesołe Maluchy” podziękowały uczniom za zabawę i miło spędzony czas.

        • SPORTOWE MIKOŁAJKI
          • SPORTOWE MIKOŁAJKI

          • Społeczność szkolna ZSP w Milczy postanowiła spędzić tegoroczne Mikołajki w innej formie, niż zwykle. W niedzielne popołudnie, 8 grudnia uczniowie naszej szkoły, wraz z rodzicami i innymi członkami rodzin zgromadzili się na naszej sali gimnastycznej, żeby wziąć udział w „Mikołajkach sportowych”. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był pan Piotr Litarowicz. Wspólne spędzanie czasu rozpoczęto od występu kabaretu „Szkolniaki”, który przedstawił skecz „Bożenka”. Następnie drużyny rodziców i uczniów, biorące udział w meczu piłki nożnej przeprowadziły rozgrzewkę i rozegrały mecz. Po meczu kabaret „Szkolniaki” pokazał się w skeczu „Wywiadówka”. Kolejny mecz został rozegrany przez drużyny rodziców i absolwentów naszej szkoły, którzy chętnie przybyli na naszą imprezę. Po krótkiej przerwie, podczas której można było się posilić w sklepiku przygotowanym przez panie z Rady Rodziców, przystąpiono do konkurencji rodzinnych. Zgłosiło się 9 czteroosobowych rodzin, które rywalizowały na torze przeszkód. W wyniku eliminacji wyłoniono do finału cztery drużyny. Zwycięstwo wywalczyła sobie rodzina Wojtoniów, której serdecznie gratulujemy. Wszystkie rodziny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a każdy z uczestników został nagrodzony małym podarunkiem. Po tych emocjonujących konkurencjach, po raz kolejny mogliśmy śmiać się oglądając skecz szkolnego kabaretu – „Odrabianie zadania domowego”. Ostatnim punktem był mecz rozegrany pomiędzy drużyną rodziców i naszych uczniów. Przez cały czas między zgromadzonymi przechadzał się Mikołaj, który rozdawał wszystkim słodycze. Dziękujemy wszystkim biorącym udział we wspólnej zabawie, panu Litarowiczowi za przygotowanie części sportowej, pani Ewie Krukar za czuwanie nad występem kabaretu i Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, słodkości i pysznych przekąsek.

        • Ostatnie mikołajki VIII klasy
          • Ostatnie mikołajki VIII klasy

          • Mikołajki to święto obchodzone co roku, 6 grudnia. Tego dnia święty dziadek odwiedza grzeczne dzieci i obdarowuje je wspaniałymi podarkami. Nie zapomniał też o uczniach klasy VIII. Mikołaj (Kamil Kijowski) wraz z Aniołkiem (Katarzyna Wojtaszko) zawitał do nich 5 grudnia 2019 roku. Wszyscy z uśmiechem powitali gościa, który rozdawał prezenty. Klasa VIII, w tym roku, wybrała sposób losowania. Każdy uczeń wylosował osobę, dla której miał być przeznaczony podarunek. Mikołaj nie zapomniał również o wychowawczyni pani Elżbiecie Romańczak, która też otrzymała prezent. Wszystkim bardzo podobały się tegoroczne mikołajki. Szkoda tylko, że to ostatnie takie wspólne świętowanie.

            Katarzyna Wojtaszko

             

        • ZOBACZ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ...
          • ZOBACZ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ...

          • Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Z tej okazji w naszej szkole 28 listopada 2019 roku zostały zorganizowane różne zabawy. Klasy I-III oraz zerówka i przedszkole swoje Andrzejki zaczęły
            w godzinach lekcyjnych. Zabawy, gry i wróżby prowadzili ich starsi koledzy z klas VI i VII, VIII. Dzieciom bardzo spodobały się atrakcje. Dodatkowo rada rodziców przygotowała dla nich sklepik z różnymi przekąskami.

            Klasy starsze swoją dyskotekę zaczęły o godzinie 17.00. Specjalnie z tej okazji Samorząd  Uczniowski zorganizował Salę Wróżb. Każdy  mógł wejść, podejść do wróżki i przekonać się co czeka go w przyszłości. Wróżącymi były dzieci z klas IV-VIII. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili, a tegoroczna zabawa andrzejkowa zostanie zapamiętana na długi czas.