• POKAZY DOŚWIADCZEŃ Z FIZYKI

• 19 maja uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w pokazie doświadczeń z fizyki na Politechnice Rzeszowskiej. Pokaz został przygotowany i zaprezentowany przez pracowników Politechniki oraz Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Popdczas pokazu uczniowie mieli okazję zobaczyć i brać udział w ciekawych doświadczeniach zebranych w cztery grupy tematyczne. Były to: dynamika bryły sztywnej, prąd elektryczny, ciśnienie oraz fale. Pokaz był tak przygotowany, że w większości doświadczeń brali udział chętni uczniowie wywołani z sali. Także nasza uczennica miała okazję, żeby sprawdzić osobiście jak wygląda zderzenie sprężyste dwóch piłek. Prezentowane doświadczenia były dostosowane do wieku uczniów i spotkały się z całkiem dobrym odbiorem.

• Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
          • WITAJ MAJOWA JUTRZENKO

• #laboratoriaprzyszlosci

5 maja 2022r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy II, IV i VI podczas swojego występu przybliżyli nam to ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat i dowód pamięci o naszych przodkach. Spotkania takie sprzyjają pielęgnowaniu patriotyzmu wśród uczniów naszej szkoły.

• Klasa 2 składa życzenia strażakom.

• Gdy Dzień Strażaka dumnie świętujesz,
            podziękowania za swą ofiarną służbę otrzymujesz.
            My do tych podziękowań dołączamy skromnie,
            życząc, byś się nie poddawał w pracy ważnej, lecz ryzykownej.

Jak co roku w dniu 4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka i dzień św. Floriana patrona Strażaków. Święto jest dobrą okazją do wyrażenia wdzięczności Strażakom (zawodowym i ochotnikom) za ich niebezpieczną i ciężką pracę według zasady „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”!

• Dzień Ziemi w klasie 2.

• Uczniowie klasy II, pragnąc uczcić Międzynarodowy Dzień Ziemi, założyli w klasie własną  hodowlę roślin. Najpierw dzieci przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego ogródka, m.in. nasionka, ziemię, narzędzia oraz skrzynki. Później rozmawialiśmy na temat etapów wzrostu roślin, warunków niezbędnych do ich rozwoju oraz zasad prawidłowej pielęgnacji.  Wiedząc już czego rośliny potrzebują do życia, przystąpiliśmy do pracy. Zasialiśmy nasionka: kopru włoskiego, bazylii, oregano, ogórka i szczypiorku. W domach dzieci założyły hodowlę fasoli, efekty mogliśmy podziwiać i omawiać w dniu święta Ziemi. Pozostało nam teraz uważnie obserwować wzrost roślin oraz dbać o ich rozwój. Oczywiście pamiętamy o podlewaniu! Mamy nadzieję, że nasza hodowla wkrótce zrobi się zielona.

Osobiste zaangażowanie dzieci pozwala im łatwiej zrozumieć prawa przyrody i potrzebę jej ochrony. Przyroda jest sprzymierzeńcem rozwoju dziecka, tak więc warto w nią inwestować i o nią dbać.