• INFORMACJE BIEŻĄCE

          • Informuję, że od  9 do 14 kwietnia br. w szkole trwa  wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. nie będą prowadzone  zajęcia dydaktyczno-wychowawcze z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęcia  opiekuńcze (świetlicowe) dla uczniów. Również w tych dniach ze względu na zaplanowaną i uzgodnioną z Organem prowadzącym  przerwę w przedszkolu  nie będą prowadzone zajęcia.      O wszelkich zmianach będę informować na bieżąco poprzez stronę szkoły i  e-dziennik.                                          https://www.gov.pl/web/edukacja/wiosenna-przerwa-swiateczna-2020-r                                                                                                                                                                                                                           Dyrektor szkoły

        • Uczniowie naszej szkoły „zaświecili na niebiesko" dla autyzmu.
          • Uczniowie naszej szkoły „zaświecili na niebiesko" dla autyzmu.

          • 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, zwany także Światowym Dniem Wiedzy na temat Autyzmu. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby i problemy osób dotkniętych autyzmem.

            Z inicjatywy nauczycielek pani Katarzyny Kasperkowicz i pani Pauliny Błaszczak nasza szkoła postanowiła uczcić ten ważny dzień  i przyłączyła się do globalnej akcji „Zaświeć się na niebiesko” walcząc w ten sposób z dyskryminacją i izolacją, jakie stają się udziałem tych osób.

            W czwartek w Polsce niebieskie światło można było zobaczyć m.in. na Pałacu Kultury i Nauki, Moście Śląsko-Dąbrowskim, Spodku w Katowicach, czy Ratuszu w Kaliszu. Niebieski można było także dostrzec na zdjęciach, które otrzymaliśmy od naszych wspaniałych uczniów. Dali oni w ten sposób wyraz solidarności, tolerancji dla osób dotkniętych zaburzeniem ze spektrum autyzmu – a zdjęcia są tego najlepszym dowodem.

            Autyzm objawia się odmiennym od typowego rozwojem w zakresie komunikacji, rozumienia relacji społecznych, wyrażania emocji. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata, jest ono po prostu inne i zasługuje na nasze zrozumienie. Warto podkreślić, że każda osoba dotknięta tym zaburzeniem jest indywidualnością, każda jest wyjątkowa.

            Chyba najważniejszym słowem, na które powinniśmy zwrócić uwagę jest – TOLERANCJA.  Powinna ona nam towarzyszyć nie tylko 2 kwietnia, ale każdego dnia. W tym wypadku tolerancja powinna oznaczać wyrozumiałość i cierpliwość dla czyjegoś zachowania, postępowania, które różni się od naszego. Dla przykładu – tolerancją z naszej strony będzie to, kiedy uszanujemy, że osoba ze spektrum autyzmu (ta konkretna) nie lubi dotyku, nie lubi poklepywania po ramieniu, czyli czegoś co w naszym odczuciu jest normą, może jest wyrazem uznania. Dla Niej natomiast – jest to fizyczny ból związany z nadwrażliwością sensoryczną. Pomimo tego, że brzmi to dość banalnie, czasem może być trudne. Jednak wiemy o tym, że ważne rzeczy z reguły wymagają od nas pracy nad sobą, zaangażowania, ale też pokory. Warto to robić.Najtrudniej jest chyba zaakceptować nieodpowiednie zachowania osób ze spektrum autyzmu, które mogą „po swojemu” zinterpretować jakieś sytuacje i zareagować zbyt pochopnie. Czasem i tak się może zdarzyć. Ale komu z nas nie zdarza się postąpić niewłaściwie, najpierw zrobić, a potem pomyśleć?  

            Pamiętajmy o tym, że osoby z autyzmem wkładają dużo wysiłku i pracy, aby dobrze funkcjonować w świecie pełnym bodźców, kolorów, hałasu. Człowiek jako istota społeczna potrzebuje być w grupie. Poczucie akceptacji, tolerancji, przyjaźni i bycia częścią grupy, społeczeństwa jest bardzo ważne dla każdego człowieka. 

        • "Włącz się do akcji "Zaświeć na niebiesko"
          • "Włącz się do akcji "Zaświeć na niebiesko"

          • Włącz się do akcji „Zaświeć na niebiesko” Czekamy na Wasze zdjęcia!

            „Zaświeć się na niebiesko” (Light it up blue) to ogólnoświatowa akcja zainaugurowana w 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks i co roku obchodzona w dniu 2 kwietnia. Ma ona na celu zwiększenie świadomości na temat autyzmu, a także walkę z dyskryminacją i izolacją, jakie stają się udziałem tych osób.

            W tym dniu, w ramach solidarności ludzie ubierają się na niebiesko, a w wielu krajach ważne budynki podświetlane są na ten kolor. My również chcielibyśmy aby ten dzień był okazją do kształtowania empatii oraz tolerancji wobec rówieśników, którzy rozwijają się inaczej.

            Zachęcamy wszystkich, do włączenia się w akcję, założenia w tym dniu ubrania w kolorze niebieskim, sfotografowania się i podzielenia zdjęciem, które opublikujemy na naszej szkolnej stronie. 
            Zdjęcia możecie przesłać na adres mailowy   kkasperkowicz.spklimkowka@gmail.com

            Pokażmy tym małym gestem wyraz naszej jedności z osobami ze spektrum autyzmu.

        • PLASTYCZNY KONKURS WIELKANOCNY
          • PLASTYCZNY KONKURS WIELKANOCNY

          • Zbliżają się Święta Wielkanocne, jak co roku ogłaszamy konkurs plastyczny na najciekawszą pisankę lub stroik wielkanocny. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły. Zdjęcia wykonanych prac zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły. Liczymy na liczny udział w konkursie.Życzymy dobrej zabawy przy tworzeniu świątecznych arcydzieł.

        • KONKURSY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
          • KONKURSY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

          • Przed nami radosne i wiosenne Święta Wielkanocne. Nierozerwalnym elementem Świąt jest pisanka – symbol rodzącego się życia i nadziei.  Pisanki to również dziedzictwo kulturowe, które stanowi o naszej tożsamości. 

            W związku z tym biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą, najciekawszą pisankę tematycznie związaną z książką, literaturą, biblioteką. 

            Zachęcamy również uczniów klas IV-VIII naszej szkoły do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Literackim ,,Wiersz wielkanocny”, tematyką nawiązującego do tradycji Świąt Wielkanocnych.

          • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA I DO I KLASY SP

          • Informuję, że wszyscy kandydaci do przedszkola i I kl.szkoły podstawowej zostali przyjęci. W związku z  brakiem możliwości złożenia osobistego potwierdzenia woli uczęszczania dzieci do przedszkola i do I kl.szkoły podstawowej, proszę o potwierdzenie telefoniczne zgodnie z terminami rekrutacji - nr tel. 726 904 162 .
            Beata  Kozerska-Szewczyk-dyr.szkoły

          • KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ

          • W związku z wejściem w życie w dniu 25.03.2020 r. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20.03.2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że od 25.03.2020 r. rozpoczynamy prowadzenie nauczania na odległość. Wymienione rozporządzenie obliguje do realizacji podstaw programowych ze wszystkich przedmiotów według planu lekcji każdego oddziału. Daje także możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. W związku z tym Rada Pedagogiczna dostosowała formy oceniania i monitorowania osiągnięć uczniów do nowej sytuacji. Nadal będziemy korzystać z e-dziennika, poczty e-mailowej oraz telefonów. Nauczyciele będą starać się równomiernie obciążać ucznia zajęciami w danym dniu i dostosowywać je do możliwości psychofizycznych uczniów. Będą wykorzystywane dostępne platformy, blogi, filmy, ćwiczenia on-line, strony edukacyjne polecane przez MEN oraz materiały opracowywane przez nauczycieli i podręczniki. Jest to duże wyzwanie dla dzieci, nauczycieli i Państwa rodziców. Prosimy zatem o zrozumienie i pomoc w tej trudnej dla wszystkich sytuacji. Starajmy się wszyscy zachęcać uczniów do systematycznej, rzetelnej pracy. Prosimy o informacje zwrotne do wychowawców i nauczycieli przedmiotów, by wspólnie tak organizować kształcenie na odległość, by przyniosło jak najlepsze efekty.Zmodyfikowane zasady oceniania i monitorowania postępów uczniów na odległość zamieszczone są w zakładce "O szkole- Dokumenty" . Uczniowie i rodzice mają możliwość konsultacji z nauczycielami codziennie w godzinach pracy, według planu lekcji dla danego oddziału. W zakładce "Nauczyciele" zostały umieszczone adresy e-mailowe nauczycieli, na które uczniowie powinni od 25.03.2020r. przysyłać wskazane przez nauczycieli materiały świadczące o ich pracy.                                                                                

            Beata Kozerska-Szewczyk- dyr.szkoły

          • DROGI RODZICU, JEŻELI CHCIAŁBYŚ ZMOTYWOWAĆ SWOJE DZIECKO DO NAUKI I WESPRZEĆ JE– PRZECZYTAJ.

          • Jak sprawić żeby nauka nie była tylko przykrym obowiązkiem?

            • Zapewnij dziecku poczucie bezpieczeństwa – do tej pory to szkoła strukturyzowała dzień, była źródłem rutyny. Dzięki czemu dzieci czuły się lepiej, miały nadany kierunek swoich zachowań i wiedziały co robić. Teraz sytuacja zmieniła się, dlatego potrzebny jest nowy plan dnia.
            • Rodzicu doceniaj każde osiągnięcie dziecka, nawet najmniejsze – to bardzo ważne. Doceniaj także to ile wysiłku włożyło w wykonanie zadania, a nie tyko sam efekt.
            • Zadbaj o to, aby kształtować postawę wiary we własne siły i możliwości u swojego dziecka. Pomóż mu budować poczucie wartości, skup się na jego zaletach i mocnych stronach.
            • Pamiętaj o tym, że Twoje dziecko jest wyjątkowe, dlatego nie porównuj go do innych. Jeżeli chcesz je zmotywować i zachęcić da dalszej pracy odnoś się do umiejętności – wcześniejszych i aktualnych – doceń progres.
            • Pokaż, że nauka może być ciekawa i interesująca .
            • Warto mieć cel, do którego dziecko będzie dążyć, np. dostanie się do określonej szkoły ponadpodstawowej w przypadku starszych dzieci.
            • Bądź na bieżąco (zadany materiał, obowiązki szkolne).
            • Ustaw dobrze poprzeczkę, ponieważ zbyt wysoka powoduje presję, zaś zbyt niska – brak chęci na rozwój i rozleniwienie. Skąd wiedzieć, na jakiej wysokości poprzeczka powinna się znajdować? Decyduje o tym dobra znajomość swojego dziecka (mocne i słabe strony).
            • Daj dziecku swoją uwagę – regularna – sprawia, że dziecko ma poczucie ważności swoich działań. Możesz to zrobić choćby poprzez codzienne rozmowy i  aktywne (uważne) słuchanie.  
            • Naucz swoje dziecko systematyczności. Niech przeznaczy konkretne godziny np. na odrabianie zadania, przeczytanie notatek. W ten sposób tworzą się nawyki i pewne rzeczy „wchodzą w krew”.
            • Zawsze akceptuj uczucia swojego dziecka, które poza radością i zadowoleniem, ma prawo do uczucia smutku, czy zniechęcenia – pozwól mu na to, nie zaprzeczaj tym przykrym emocjom. Najważniejsze jest przekazanie zrozumienia, pomóż dziecku nazwać jego uczucia , okaż wsparcie. Wbrew pozorom dzieci same potrafią znaleźć świetne rozwiązania, kiedy czują akceptację i wsparcie najbliższych.
            • To, że rodzic chce pomóc swojemu dziecku jest rzeczą naturalną. Często jednak chęć pomagania sprawia, że pracujemy za dzieci, wykonujemy ich obowiązki (np. zadania domowe) – nie powinno tak być. Rodzicu jeżeli chcesz pomóc – wspieraj, a nie wyręczaj. Znajdź czas, podpowiedz, nakieruj – to wystarczy. Naucz swoje dziecko bycia odpowiedzialnym, dzięki temu nauczy się ważnej zależności:                podjęcie wysiłku, zaangażowanie à efekt à wiara we własne siły.                       Jeżeli popełni błąd, nic nie szkodzi, przecież wszyscy uczymy się na błędach (pamiętaj, aby i w tym przypadku docenić włożony wysiłek).
            • Słowo klucz – akceptacja, czyli docenianie dziecka takim jakie jest, a nie takim, jakie chcielibyśmy żeby było. Rodzicu bądź blisko, poznaj potrzeby córki/syna, spędzajcie razem czas. Jeżeli dasz swojemu dziecku miłość i akceptację, to zbudujesz jego poczucie wartości, pewności siebie oraz postawę radzenia sobie z problemami i wyzwaniami.

            Paulina Błaszczak – psycholog szkolny

          • UWAGA

          • SZANOWNI PAŃSTWO, 

            w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz rosnącym zagrożeniem epidemiologoicznym prosimy, w ważnych sprawach w dniach 16.03 - 25.03 kontaktować się telefonicznie lub przez edziennik.

          • WAŻNA INFORMACJA

          • Ponownie przypominamy w imieniu Podkarpackiego Kuratora Oświaty, że za bezpieczeństwo dzieci w okresie zawieszonych zajęć w szkole tj. od 12.03 do 25.03 2020r. odpowiadają rodzice. Według wytycznych dzieci powinny przebywać w domu, nie przemieszczać się i nie przebywać w dużych skupiskach ludzi.

          • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

          • Szanowni Państwo,

            Informujemy, że ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne dzieci od 12 do 25 marca 2020 r. włącznie zawiesza się zajęcia w Zespole Szkół Publicznych w Milczy. Oznacza to, że
            w tym okresie przedszkole i  szkoła  nie  będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Jest to działanie związane z   decyzją  Ministra Edukacji Narodowej wynikającą  z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
            12 i 13 marca br. to dni, w których jedynie będą prowadzone zajęcia  opiekuńcze dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić w tych dniach opieki. Od 16 marca bieżącego roku w szkole nie będą prowadzone żadne zajęcia.

            Proszę zachęcać dzieci do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Nauczyciele będą przekazywać za pomocą e-dziennika materiały do nauki.  Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie https://epodreczniki.pl/. udostępnia wiele  materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

            Na dzieci w wieku do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS. Proszę przekazać osobom, które (ewentualnie) będą opiekować się Państwa dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny. Proszę, zgodnie z wytycznymi, o bezwzględne pozostawianie dzieci w domu, zrezygnowanie z wyjazdów i przemieszczania się. Proszę również na bieżąco śledzić komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

            Prosimy o sprawdzanie informacji i komunikatów, które będą przekazywane za pośrednictwem e-dziennika i strony WWW szkoły.

            Beata Kozerska - Szewczyk - dyrektor szkoły

            https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

        • Dzień Kobiet
          • Dzień Kobiet

          • W piątek 6 marca w Zespole Szkół Publicznych w Milczy odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet, przygotowana przez uczniów pod okiem opiekuna pana Piotra Litarowicza. Nie zabrakło wierszy, piosenek i pięknych życzeń. Wiele radości wzbudziły występy szkolnego kabaretu Szkolniaki, który przedstawił skecze „Tłumacz kobiecego języka” i „Stacja PiPi”.  Wszystkie dziewczynki i panie zatrudnione w szkole dziękują za wiele ciepłych i miłych słów.

        • Cudowna lampa Aladyna
          • Cudowna lampa Aladyna

          • W poniedziałek, 02.03.2020r. uczniowie klas 1-3 obejrzeli musical profilaktyczny pt. „Cudowna lampa Aladyna”, w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte. Spektakl odbył się w RCKP w Krośnie.

            Była to opowieść pełna ciepła, pogody i magii. Opowieść o spełniających się marzeniach tym, którzy na to zasługują i tym, którzy, by je spełniać, podejmują wysiłek. Oryginalny nastrój widowiska stworzyły wspaniałe piosenki, barwna scenografia średniowiecznego Bagdadu oraz robiąca ogromne wrażenie gra świateł i dymu.

            Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli baśń niosącą ważne przesłanie - należy słuchać rodziców i nie rozmawiać z nieznajomymi.

        • „Potrzeby i wyzwania w zakresie kształcenia kadr dla turystyki”
          • „Potrzeby i wyzwania w zakresie kształcenia kadr dla turystyki”

          • W dniu 27 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły Amelia Polańska, Aleksandra Pęcak, Szymon Bilski i Robert Kilar pod opieką pana Sławomira Kasperkowicza uczestniczyli w konferencji „Potrzeby i wyzwania w zakresie kształcenia kadr dla turystyki”, która odbyła się w auli PWSZ. Głównym organizatorem konferencji było Starostwo Powiatowe w Krośnie przy współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie oraz z Zespołem Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Iwoniczu Zdroju.

            Celem konferencji była wymiana poglądów, prezentacja doświadczeń, poszerzenie wiedzy na temat znaczenia turystyki dla rozwoju  południowej części województwa podkarpackiego oraz potrzeba kształcenia przyszłych kadr w tej dziedzinie. Jej uczestnikami byli dyrektorzy, doradcy zawodowi, nauczyciele, uczniowie szkół podstawowych oraz pracodawcy i osoby zainteresowane rozwojem turystycznym i kulturowym regionu.

            Prelegentami byli prof. dr hab. Tadeusz Burzyński – Prezes Instytutu Turystyki w Krakowie, Dawid Lasek – Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska, a także Sekretarz Generalny Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska, dr Piotr Łopatkiewicz i dr Łukasz Szmyd – wykładowcy Zakładu Turystyki i Rekreacji PWSZ w Krośnie. Referat „Kształcenie średniego personelu dla branży turystycznej” zaprezentował dyrektor Zespołu Szkól Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju - Jan Barsznica.

            Zakończeniem konferencji była prezentacja i degustacja potraw regionalnych przygotowana przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju.

          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW

          • W pierwszym półroczu roku szkolnego 2019/2020 11 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie z j. angielskiego Memory Master – sesja jesienna.

            Kornelia Tutak z kl. 5 została laureatem II stopnia  z wynikiem 98 pkt. /100, a Sara Buczek z kl. 8 – laureatem III stopnia – zdobywając 93 pkt./100.

            W konkursie wzięli udział:

            1. Tutak Kornelia –  kl. V - 98 pkt.  – laureat II stopnia
            2. Bluj Katarzyna – kl. V – 68 pkt.
            3. Stapiński Michał – kl. V – 64 pkt.
            4. Kijowska Maja – kl. V – 62 pkt.
            5. Fil Łucja – kl. V – 57 pkt.
            6. Wojnar Emilia – kl. VII – 73 pkt.
            7. Przybylska Oliwia – kl. VII – 73 pkt.
            8. Szlemp Gabriel – kl. VII – 59 pkt.
            9. Buczek Sara – kl. VIII – 93 pkt. – laureat III stopnia
            10. Wojtaszko Katarzyna – kl. VIII  - 71 pkt.
            11. Szafran Marzena – kl. VIII -71 pkt.

            Szkolnym organizatorem konkursu była Maria Zmarz.

            Także w pierwszym półroczu odbył sie Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z matematyki - "Leon" - sesja jesienna. Nauczycielami prowadzącymi byli Małgorzata Szul i Tomasz Kowalczuk.

            W konkursie wzięli udział:

            Klasa III

            Dawid Maciejowski - 80 % - miejsce 9 

            Oliwia Prugar - 80 % - miejsce 9

            Paweł Kilar - 80 % - miejsce 9

            Aleksandra Kijowska - 78 % - miejsce 10

            Maciej Szychowski - 65 %

            Mikołaj Magryś - 65%

            Jakub Przybylski - 60 %

            Kamil Penar - 55 %

            Klasa IV

            Amelia Kijowska - 82 % - miejsce 8

            Zuzanna Paluch 44 %

            Klasa V 

            Kornelia Tutak - 59 %

            Filip Hanus - 51 %

            Łucja Fil - 38%

            Wszystkim uczeestnikom serdecznie gratulujemy.

             

             

        • "NIE DAJMY ZGINĄĆ POLEGŁYM"
          • "NIE DAJMY ZGINĄĆ POLEGŁYM"

          • Słowa Zbigniewa Herberta były mottem przewodnim spotkania w RCKP w Krośnie, w którym, dnia 27 lutego b.r., uczestniczyli uczniowie klasy VI i VII naszej szkoły. Młodzież wzięła udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, których święto przypada 1 marca. Uczniowie wysłuchali wykładu historycznego na temat totalitaryzmu i zagrożeń, jakie on ze sobą niesie. Obejrzeli również spektakl o Witoldzie Pileckim, przygotowany przez uczniów i nauczycieli Technikum nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w Krośnie. Następnie uczestniczyli w warsztatach historyczno- teatralnych, podczas których można było stanąć na deskach sceny i wspólnie z obecną młodzieżą zaśpiewać poezję Tadeusza Gajcego. Była to niecodzienna lekcja historii, podczas której oddany został hołd Żołnierzom Wyklętym.

        • Wyjazd na lodowisko do Krosna
          • Wyjazd na lodowisko do Krosna

          •  

            W poniedziałek, 17 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli p. Tomasza Kowalczuka, p. Piotra Litarowicza oraz p. Sławomira Kasperkowicza udali się na krośnieńskie lodowisko. Celem wycieczki było propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach, rozwijanie indywidualnych zainteresowań, integracja zespołów klasowych oraz oczywiście dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom. Był to dla wielu osób sprawdzian swoich możliwości, mimo że niektórzy mieli po raz pierwszy na nogach łyżwy. 
            Można było zauważyć, że dzieci, bardziej obeznane z tą formą aktywności lub ci, którzy jeżdżą na rolkach, świetnie radzili sobie pod względem techniki i umiejętności. Nie obyło się jednak bez upadków, czasem przydała się koleżeńska pomoc. To była prawdziwa frajda, wszyscy bawili się znakomicie.

        • "Powróćmy jak za dawnych lat..." Dzień Babci i Dziadka
          • "Powróćmy jak za dawnych lat..." Dzień Babci i Dziadka

          •  

            Żyj nam Babciu , lata długie.

            Dziadku drogi, i Ty też.

            Niech Wam dobre zdrowie służy,

            Niech nie znają oczy łez.

             

            Dzień Babci i Dziadka to dzień niezwykły – pełen wzruszeń i radości. W tym roku ta wspaniała uroczystość odbyła się w naszej szkole 14 lutego. Gości powitała i złożyła życzenia dyrektor szkoły p. Beata Kozerska - Szewczyk. Uroczystość uświetnili swoją obecnością z-ca Burmistrza – p. Grzegorz Wołczański, sołtys wsi Milcza – p. Mariusz Prajzner oraz proboszcz parafii ks. Józef Niezgoda. Program artystyczny, zatytułowany „Powróćmy jak za dawnych lat…”, został zaprezentowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas 1 – 3.
            W pierwszej części uroczystości przedszkolaki, wcielając się w bajkowe role, przeniosły naszych gości do Krainy Baśni. W drugiej części widzowie mogli oddać się wspomnieniom słuchając wierszy i  piosenek oraz powspominać beztroskie lata młodości przy układach tanecznych. A wszystko to w klimacie dawnych lat, do przebojów tj. „Jedziemy autostopem”, „Orkiestry dęte”, „Brunetki, blondynki” , „Dwudziestolatki” czy „Umówiłem się z nią na 9”. Po części artystycznej i uroczystym odśpiewaniu STO LAT! dzieci obdarowały swoich Dziadków upominkami. Wspólne świętowanie zakończyło się zaproszeniem Seniorów do zabawy „Kaczuszki”. 
            Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło oraz życzymy im dużo, dużo zdrowia i długich lat życia.