Międzynarodowy Dzień Kropki przypada na 15 września. Pierwszoklasiści w ramach innowacji pedagogicznej „Fantazje na nietypowe okazje, czyli kalendarz świąt nietypowych” obchodzili to święto w środę, aktywnie włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi, talentu, wiary we własne siły oraz zabawy. Motywem przewodnim była kropka, dlatego wszystkie zajęcia podporządkowane były … kropkom. Dzieci założyły ubrania w kropki. Obchody tego dnia zaczęły się od obejrzenia historii małej Vashti, na podstawie książki Petera H. Reynoldsa pod tytułem “The Dot”. Bohaterką jest dziewczynka, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Po omówieniu filmu pierwszoklasiści przygotowali kolorowe kropki i przypięli je przy swoim imieniu na gazetce klasowej. Kolejne „krpokowe” prace wymagały coraz większej pomysłowości i kreatywności. Dzieci malowały kropki na czas,
tworzyły rysunki z kropek, ozdabiały kropkami nowopoznaną literę T, łącząc ze sobą kropki rysowały czterolistną koniczynę. Na plastyce wypełniali kontury rysunków, malując kropki farbami lub wylepiając je plasteliną.
W tym dniu z każdego miejsca w klasie widoczne były wesołe, kolorowe kropki. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Historia o Vashti uświadomiła nam, że każdy ma jakieś ukryte talenty, które czekają na nasze odkrycie. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni, a pomysłowość naszych dzieci nie ma granic.