• KONKURS "POLGLOTA"

          • W dniu 10 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie odbyła się XVI edycja Konkursu Piosenki i Poezji Obcojęzycznej „POLIGLOTA” pod Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu było: wzbudzanie wśród młodzieży zainteresowania aspektami kulturowymi innych krajów, odkrywanie talentów recytatorskich i wokalnych.

            W kategorii klas 7-8 swoje umiejętności wokalne i językowe zaprezentowały uczennice klasy VII Aleksandra Kijowska wykonała utwór „Lovely” Billie Eilish i Khalid i Oliwia Prugar „I see fire” Eda Sheerana.

            Gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów!

          • Gminny konkurs recytatorski „Poeci o zdrowiu”

          • „Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz.”

            Tymi słowami poety Jana Kochanowskiego na temat zdrowia rozpoczął się 23 kwietnia 2024r. Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Poeci o zdrowiu". W konkursie wzięło udział 19 uczniów klas III ze Szkół Podstawowych w Bziance, Sieniawie, Rymanowie, Posadzie Górnej, Klimkówce, Wróbliku Szlacheckim oraz Milczy. Młodzi artyści podczas recytacji wszystkim słuchaczom przybliżyli wiersze polskich poetów, którzy w swojej twórczości zwrócili uwagę na tematy związane ze zdrowiem. O tym, że zdrowie jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka wiemy wszyscy, i żeby cieszyć się nim jak najdłużej, musimy o nie zadbać już od najmłodszych lat. Poziom konkursu okazał się niezwykle wysoki i komisja konkursowa stanęła przed dużym wyzwaniem. Po naradzie, podczas której oceniano płynność, wyrazistość, intonację oraz ogólne wrażenie estetyczne przedstawionych wierszy jury w składzie: Beata Litwin (przewodnicząca), Monika Rygiel, Alina Pulnar oraz Anna Penar wyłoniło następujących laureatów:
            I miejsce Emilia Jakieła ze Szkoły Podstawowej w Króliku Polskim za wiersz pt: „Brudas”.
            II miejsce Milena Cisowska ze Szkoły Podstawowej w Króliku Polskim za wiersz pt: „Kolorowa Krowa”.
            III miejsce Oliwia Czerniec ze Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej za wiersz pt: „Zdrowe odżywianie” .
            Przyznano także dwa wyróżnienia specjalne: dla Eweliny Twardowskiej ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie za recytację wiersza pt: „ O chorym Grzesiu” oraz Franciszka Kosiek ze Szkoły Podstawowej we Wróbliku Szlachecki za przedstawienie wiersza „Wilk u dentysty”.
            Wszystkie dzieci, recytujące wiersze, otrzymały dyplomy, nagrody książkowe oraz smaczne ananasy.
            Spotkanie uświetnił występ grupy tanecznej „STARS”, która wykonała taniec do utworu muzycznego pt: „Witajcie w naszej bajce”. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy zatańczyli taniec integracyjny „Belgijka” oraz wykonano pamiątkową wspólną fotografię.
            Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu zostały ufundowane przez Burmistrza Gminy Rymanów.

            Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za udział!

          • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS 0 i I SP

          • W dniu 12.04.24 w Szkole Podstawowej w Rymanowie odbył się konkurs recytatorski pt. „Poeci o wiośnie”. Do konkursu można było zgłosić jednego uczestnika z klasy „0” oraz jednego z klasy I. W tym roku naszą szkołę reprezentowały dwie dziewczynki Nikola Kijowska z klasy „0” oraz Amelia Przybylska z klasy I. Obie dziewczynki z wielkim przejęciem czekały na swoje występy. Jako pierwsza wystąpiła Nikola Kijowska, która przedstawiła wiersz „List do ludzi”, następnie wystąpiła Amelia Przybylska prezentując własną interpretację wiersza Bożeny Głodkowskiej „Wiosna i moda”. Występy obu dziewczynek były bardzo udane, otrzymały wyróżnienia i nagrody rzeczowe. Udział w takich konkursach przynosi dzieciom wiele radości, pozwala zaprezentować swoje talenty uczy panowania nad emocjami, a dla rodziców i nauczycieli jest ogromną satysfakcją z osiągniętych wyników.

          • WYNIKI REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA I I KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ 2024/2025

          • Informuję, że wszyscy kandydaci do Przedszkola "Wesołe Maluchy" i Szkoły Podstawowej w Milczy zostali zakwalifikowani do przyjęcia. Przypominamy, że od 05.04-09.04.2024r. należy złożyć potwierdzenie woli przyjęcia kandydata do przedszkola lub kl.I. Prosimy o dotrzymanie terminów.

          • Wyjazd klas I – III na rewię na lodzie do Sanoka

          • 3 kwietnia 2024 najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu pt. „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza” na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Wspaniałe widowisko teatralne, wiele efektów specjalnych, niesamowite stroje i fantastyczna jazda na łyżwach przeniosła wszystkich w zaczarowany świat baśni!

          • Akcja „Sprzątanie Świata”

          • Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji „Sprzątanie Świata”. W dniu 21 marca 2024r. uczniowie wraz z opiekunami zaopatrzeni w rękawice ochronne, kamizelki odblaskowe i worki wyruszyli sprzątać teren wokół szkoły oraz poszczególne rejony wsi. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Udział w akcji miał na celu pokazanie uczniom i pozostałym
            mieszkańcom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska jest nie tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. Zbierając śmieci pokazaliśmy, że przyrodą możemy się w pełni cieszyć tylko wtedy, gdy będzie ona czysta i zadbana. A to zależy od nas wszystkich i o tym musimy pamiętać każdego dnia. Akcja „Sprzątanie Świata” pokazała nam również, jak bardzo ważne jest poszanowanie środowiska, w którym żyjemy. Dbając o czystość własnej miejscowości, dbamy o naszą Ziemię.

          • Krośnieńskie Pola Nadziei 2024. Akcja charytatywna Szkolnego koła wolontariatu

          • W Niedzielę Palmową 24 marca 2024r. odbyły się po raz XV Krośnieńskie Pola Nadziei organizowanie przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum przy udziale samorządów miasta Krosna i okolicznych gmin m.in. Rymanowa. Do akcji – jak co roku - włączyli się wolontariusze z Szkolnego koła wolontariatu działającego w naszej szkole. Byli to uczniowie kl. VIII – Amelia Kijowska i Dominik Suwała, kl. VII – Oliwia Prugar i Weronika Kijowska oraz Błażej Krupa i Krzysztof Ostach z kl. VI. Kwestującymi opiekowali się rodzice: pp. Sylwia Ostach, Lilla Suwała, Justyna Prugar. Chętni uczniowie z wszystkich klas już kilka tygodni wcześniej przygotowywali kwiaty żonkili z krepiny, często wspólnie z rodziną. Każdy ofiarodawca w zamian za wolny datek do puszki otrzymał kwiat żonkila – symbol akcji. Zebraliśmy 2 267 zł., które zostały przekazane na wsparcie Krośnieńskiego Hospicjum. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc, wsparcie i życzliwość w stosunku do
            kwestujących wolontariuszy.

            Opiekun SKW
            Maria Zmarz

          • WESOŁEGO ALLELUJA

          • Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim Rodzicom

            i Uczniom serdeczne życzenia, przede wszystkim zdrowia i spokoju. 

            Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.

            Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,

            napełni wszystkich pokojem i radością, 

            niech da siłę w pokonywaniu trudności

            i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

            Radosnego Alleluja życzy

            Dyrektor i pracownicy

            ZSP w Milczy

          • WARSZTATY PALM WIELKANOCNYCH W RYMANOWIE

          • W dniu 21 marca br. uczennice klasy V wzięły udział w warsztatach robienia palm wielkanocnych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie. Uczennice poznały tajniki wykonywania kwiatów z bibuły i samodzielnie wykonały hiacynty oraz róże do palmy wielkanocnej. Z wykonanych kwiatów przez dzieci ze szkół Gminy Rymanów powstała palma, która zostanie zaprezentowana podczas uroczystości niedzieli palmowej w kościele pw. św. Wawrzyńca w Rymanowie.

          • CHARAKTERYSTYKA NA WIESZAKU

          • Uczniowie klasy 7 wzięli udział w projekcie „Charakterystyka na wieszaku”. Poznając zasady charakterystyki bohatera , wyszukali w noweli „Latarnik” informacje, które opisywały - Skawińskiego. Utrwalili wiadomości na temat jego dziejów oraz zwrócili uwagę na pracę latarnika w Aspinwall. Następnie, skupiając się przede wszystkim na cechach charakteru, zaprezentowali bohatera. A posłużyły im do tego wieszaki na ubrania, niepotrzebne koszulki i kolorowe karteczki. W ten nieoczekiwany sposób poznali zasady redagowania formy wypowiedzi, a także usystematyzowali wiedzę o głównym bohaterze lektury, którą już wkrótce będą mogli wykorzystać podczas tworzenia opowiadania twórczego związanego z treścią lektury.

             

          • DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU I SZKOLE

          • 5 marca w naszej szkole odbył się dzień otwarty, podczas którego przyszłe przedszkolaki oraz uczniowie klasy 1 mogli się zapoznać z funkcjonowaniem przedszkola i szkoły oraz uczestniczyć w ciekawych zajęciach przygotowanych i przeprowadzonych przez nauczycieli przedszkola oraz wczesnej edukacji.

          • Z programowaniem na TY...💻

          • Nauka programowania silnie angażuje zdolności poznawcze, dzięki czemu rozwijany jest intelekt dziecka, a także kreatywność, pamięć i koncentracja. Umiejętność kodowania daje dziecku poczucie satysfakcji i samoskuteczności, budując tym samym pewność siebie. Uczniowie klas I - III podczas zajęć rozwijających uzdolnienia informatyczne z programowania muszą sprostać wielu wyzwaniom. Jednym z nich było ukończenie kursu podstaw programowania na platformie Internetowej Code.org. 

          • DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU I W SZKOLE

          • Zapraszamy na Dzień Otwarty w dniu 5.03.2024r. ( wtorek) w godz. 16.00 -17.30 dzieci , które nie chodzą do przedszkola i chcą do nas w przyszłym roku szkolnym dołączyć oraz przyszłych pierwszoklasistów. ( Uwaga! Zmiana terminu!)

            Zapraszamy do  zapoznania się z  ofertą przedszkola i szkoły. Czekamy na Was! 😊

            Oferta dydaktyczno - wychowawcza Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Jakubińskiego w Milczy

          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

          • Dnia 26.02.2024r. w Zespole Szkół Publicznych w Milczy miało miejsce pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość poprzedziło wspólne czytanie książki ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, w które włączyły się również uczennice klasy V Natalia Kilar i Paulina Kijowska. Następnie omówiono zasady korzystania z biblioteki, po którym nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika i wypożyczenie książek. Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książkę ,,Wnuczka antykwariusza” wraz z przewodnikiem dla rodziców ,,Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem” ufundowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

          • MIŁE WSPOMNIENIE 💕

          • 20 stycznia 2024r. w Milczy odbył się OPŁATEK . Rada Rodziców zorganizowała wspaniałą zabawę, która zgromadziła   nie tylko rodziców i  mieszkańców Milczy, ale także gości spoza naszej miejscowości. Dzięki orkiestrze JABADU , smacznym daniom oraz  słodkim i słonym przekąskom przygotowanym przez Radę Rodziców wszyscy świetnie się bawili, a miła atmosfera sprawiła , że był to niezapomniany, pełen wrażeń dzień.

            Do wspaniałej zabawy przyczynili się również sponsorzy, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe
            i pomoc rzeczową :

            „Rad-Inrest” Radosław Pisz - Milcza

            Delikatesy „Centrum” Beata i Robert Kijowscy - Wróblik Szlachecki

            Delikatesy „Wojtuś” w Besku

            „Romex” Danuta Ziemiańska  - Wróblik Szlachecki

            „Comp-Serwis” Radosłąw Bilski -  Milcza

            Daniel Piwowar-Radny Powiatu Krośnieńskiego

            Kros-Mąk Andrzej Penar -  Milcza

            Piekarnia Kopacz w Rymanowie

            Dwóch sponsorów, którzy chcieli pozostać anonimowi.

            WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO ORGANIZACJI WSPÓLNEJ ZABAWY I MIŁO SPĘDZONEGO CZASU GORĄCO DZIĘKUJEMY .

                                                                                                            Dyrektor i Przewodnicząca Rady Rodziców 💕